Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Lotnictwo

Rekordowy lipiec Lotniska Chopina

123RF
Warszawskie lotnisko wyraŸnie szykuje się na pobicie własnego zeszłorocznego rekordu. Lipiec 2017 był najlepszy w historii z wynikiem 1,7 mln odprawionych pasażerów.

Tymczasem zeszłoroczny lipiec także był rekordowy. Dla przypomnienia, to przez stołeczny port właœnie odprawiała się większoœć przylatujšcych na Œwiatowe Dni Młodzieży.

W tym roku najpopularniejszymi kierunkami z Lotniska Chopina były Londyn  w ruchu rozkładowym (85,6 tys. pasażerów) i Heraklion w  przewozach czarterowych (16,6 tys.) — poinformował Dział Public Relations warszawskiego portu. Na drugim i trzecim miejscu  w ruchu rozkładowym znalazły się miasta polskie – Gdańsk i Wrocław (53,9 tys. i 53,7 tys.), dokšd latajš LOT i Ryanair. Następne  w kolejnoœci to Paryż (52,3 tys.) oraz Frankfurt (50,1 tys.). W pierwszej dziesištce znalazły się również Amsterdam, Bruksela, Tel Aviv, Kraków oraz Kijów.

W ruchu czarterowym  Heraklion nie tylko wygrał, ale i wyraŸnie najbardziej popularna była Grecja . W pierwszej dziesištce znalazło się aż 7 greckich miejscowoœci.

Na drugim Rodos (16,1 tys.), na trzecim bułgarski Burgas (14,9 tys.). Kolejne miejsca, to  : Korfu (13,4 tys.), turecka Antalya (12,6 tys.) i Kos (9,4 tys.). W pierwszej dziesištce znalazło się również drugie bułgarskie miasto – Warna i trzy greckie kolejne  kierunki – Zakynthos, Chania  oraz Saloniki.

W lipcu 2017 statystyki ruchu pasażerskiego i lotniczego były nie tylko lepsze od zeszłorocznych, lecz był to również najlepszy miesišc w historii portu. Nigdy wczeœniej w 83-letniej historii lotniska nie odprawiono w jednym miesišcu ponad 1,7 mln pasażerów. Według prognoz z poczštku roku  na Lotnisku Chopina w tym roku miało się odprawić ok 14 mln pasażerów.W tej chwili już wiadomo,że ta liczba będzie znaczšco wyższa i w szybszym od przewidywanego tempie zbliża się do 20 mln stanowišcych granicę jego przepustowoœci.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL