Rekordowy lipiec Lotniska Chopina

aktualizacja: 18.08.2017, 15:15
Foto: 123RF

Warszawskie lotnisko wyraźnie szykuje się na pobicie własnego zeszłorocznego rekordu. Lipiec 2017 był najlepszy w historii z wynikiem 1,7 mln odprawionych pasażerów.

REDAKCJA POLECA

Tymczasem zeszłoroczny lipiec także był rekordowy. Dla przypomnienia, to przez stołeczny port właśnie odprawiała się większość przylatujących na Światowe Dni Młodzieży.

W tym roku najpopularniejszymi kierunkami z Lotniska Chopina były Londyn  w ruchu rozkładowym (85,6 tys. pasażerów) i Heraklion w  przewozach czarterowych (16,6 tys.) — poinformował Dział Public Relations warszawskiego portu. Na drugim i trzecim miejscu  w ruchu rozkładowym znalazły się miasta polskie – Gdańsk i Wrocław (53,9 tys. i 53,7 tys.), dokąd latają LOT i Ryanair. Następne  w kolejności to Paryż (52,3 tys.) oraz Frankfurt (50,1 tys.). W pierwszej dziesiątce znalazły się również Amsterdam, Bruksela, Tel Aviv, Kraków oraz Kijów.

W ruchu czarterowym  Heraklion nie tylko wygrał, ale i wyraźnie najbardziej popularna była Grecja . W pierwszej dziesiątce znalazło się aż 7 greckich miejscowości.

Na drugim Rodos (16,1 tys.), na trzecim bułgarski Burgas (14,9 tys.). Kolejne miejsca, to  : Korfu (13,4 tys.), turecka Antalya (12,6 tys.) i Kos (9,4 tys.). W pierwszej dziesiątce znalazło się również drugie bułgarskie miasto – Warna i trzy greckie kolejne  kierunki – Zakynthos, Chania  oraz Saloniki.

W lipcu 2017 statystyki ruchu pasażerskiego i lotniczego były nie tylko lepsze od zeszłorocznych, lecz był to również najlepszy miesiąc w historii portu. Nigdy wcześniej w 83-letniej historii lotniska nie odprawiono w jednym miesiącu ponad 1,7 mln pasażerów. Według prognoz z początku roku  na Lotnisku Chopina w tym roku miało się odprawić ok 14 mln pasażerów.W tej chwili już wiadomo,że ta liczba będzie znacząco wyższa i w szybszym od przewidywanego tempie zbliża się do 20 mln stanowiących granicę jego przepustowości.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE