Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Łukasz Rzepecki dołšczy do Kukiz'15

PAP/Jacek Turczyk
Łukasz Rzepecki przechodzi do Kukiz'15. Jutro ma ogłosić swojš decyzję na wspólnej konferencji z Pawłem Kukizem.

Pod koniec wrzeœnia prezydium klubu PiS zarekomendowało wydalenie posła Łukasza Rzepeckiego z klubu Prawa i Sprawiedliwoœci. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że Rzepecki został też zawieszony w prawach członka partii.

Wczoraj Prawo i Sprawiedliwoœć zdecydowało o wyrzuceniu posła. "Nie zostałem zaproszony na klub, nic nie wiedziałem o klubie" - powiedział dziennikarzom w Sejmie Rzepecki. "Jest mi przykro, że nie mogłem przedstawić swoich racji" - podkreœlił.

Portal 300polityka dołšczy do ruchu Kukiz'15. Jutro ma wystšpić na wspólnej konferencji prasowej z Pawłem Kukizem. 

Rzepeckim było głoœno w lipcu, gdy podczas sejmowej debaty wyraził swój sprzeciw wobec projektu ustawy o Funduszu Dróg Samorzšdowych (tzw. ustawy paliwowej), autorstwa posłów PiS. "Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska. Dlatego z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z Prawa i Sprawiedliwoœci, do kierownictwa PiS, żebyœcie wycofali państwo podpisy pod tš ustawš" - powiedział. Poseł nie wzišł także udziału w głosowaniach nad ustawš o Sšdzie Najwyższym; ustawa ta została póŸniej zawetowana (razem z ustawš o KRS) przez prezydenta Andrzeja Dudę. 

Odpowiadajšc na zarzut polityków PiS, że jest nielojalny wobec partii, Rzepecki podkreœlił, że jest lojalny przede wszystkim wobec wyborców i programu PiS. "W programie PiS mamy jasno zapisane, że będziemy przeciwko podnoszeniu podatków, dlatego głosowałem za tym, żeby wyrzucić do kosza projekt ustawy paliwowej" - tłumaczył poseł.

ródło: 300polityka

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL