Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Były poseł PiS Łukasz Rzepecki przeszedł do klubu Kukiz'15

rp.pl
Były poseł PiS Łukasz Rzepecki przeszedł do klubu Kukiz'15 - poinformował lider ugrupowania Paweł Kukiz.

Rzepecki w œrodę został wykluczony z klubu PiS. "Witamy chłopaka sprawiedliwego i prawego, pana Łukasza Rzepeckiego, bardzo się cieszę, że zasili szeregi naszego klubu. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli w klubie człowieka, który realizuje obietnice wyborcze, człowieka, który jest wierny swoim wyborcom" - podkreœlił na konferencji prasowej w Sejmie Paweł Kukiz. 

Przypomniał, że b. poseł PiS sprzeciwił się m.in. "podwyżkom cen paliwa". "Uważa też, że poseł jest równy obywatelowi, że żaden poseł nie może być bezkarny i wszyscy obywatele powinni być równo traktowani. Bez względu na to, czy mieszkajš na wsi, czy zasiadajš na Wiejskiej" - zaznaczył Kukiz. "Dobrze Łukasz trafiłeœ i cieszę się, że będziesz z nami" - zwrócił się do Rzepeckiego. 

Kukiz poinformował, że Rzepecki "pomoże budować kluby młodych przy Kukiz'15". "Bo to jest nasze największe zainteresowanie" - podkreœlił Kukiz. 

Rzepecki powiedział, że został wybrany na posła "dzięki mieszkańcom swojego okręgu wyborczego". "To dla nich realizuję mój program, który jest dla mnie najważniejszy. Mnie wybrali ludzie, nie wybrały mnie partie polityczne, ani politycy" - dodał. 

Zdaniem posła Kukiz'15 przyszedł z konkretnym programem i do chwili obecnej ten program się nie zmienił. "Kukiz'15 się nie zmieniło w przeciwieństwie do PiS. PiS zmieniło się przez te ostatnie 2 lata oderwało się od rzeczywistoœci" - ocenił Rzepecki. 

"Ja będę dalej walczył o zniesienie immunitetów formalnych w polskim Sejmie. To jest dla mnie priorytetowa sprawa. Za niedługo będę państwa informował co dalej z tym tematem będziemy chcieli zrobić" - oœwiadczył Rzepecki. 

Pytany, dlaczego tak szybko przeszedł do klubu Kukiz'15 skoro jeszcze niedawno deklarował, że chce być posłem nierzeszonym odparł, że kierował się tym, że chce realizować swój program wyborczy. "I mogę zapewnić wszystkich moich wyborców, mieszkańców mojego okręgu, mieszkańców naszego kraju, że będę jeszcze ciężej, bardzo ciężko pracował dla dobra naszej ojczyzny. Dla mnie najważniejsze jest ciężka praca i pokora, a nie pycha" - oœwiadczył. 

Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka podkreœlił, że Łukasz Rzepecki pasuje do ruchu Kukiz'15 z czterech powodów ideowych. "Po pierwsze zagłosował przeciwko kolejnej podwyżce podatków, a nasze ugrupowanie jest jedynym ugrupowaniem w Sejmie, które sprzeciwia się nieustannym kolejnym podwyżkš PIT-u, VAT-u, ZUS. Po drugie podobnie jak my chciał poszukiwać konsensusu zgody jeżeli chodzi o reformę KRS i Sšdu Najwyższego" - wymienił Tyszka. 

Jak dodał Rzepecki sprzeciwia się też nieuzasadnionym przywilejom polityków i optuje za tym, żeby zlikwidować na przykład konstytucyjnie immunitet formalny posłów. "I może najważniejsze po czwarte Łukasz miał dosyć głosowania na rozkaz" - dodał Tyszka.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL