Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Kukiz'15

Paweł Kukiz publikuje list od Antoniego Macierewicza

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"29 grudnia 2016 do naszego biura poselskiego przyszedł list-straszak adresowany do mnie. W trakcie czytania resztki moich włosów stanęły dęba" - pisze na Facebooku lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz, ujawniajšc treœć listu, jaki napisał do niego Antoni Macierewicz.

"List ujawniam aby pomóc komisji d.s. Misiewicza w rzetelnym wyjaœnieniu całej jego sprawy. Żeby potem nie było, że coœ zataiłem" - tłumaczy Kukiz.

Polityk wyjaœnia, że list dotarł do niego po tym, jak zamieœcił na Facebooku "mem poœwięcony Misiewiczowi w kontekœcie gabinetów politycznych".

Macierewicz w liœcie zarzuca Kukizowi "wpisywanie się w kampanię dezinformacji i nienawiœci od miesięcy uprawianej przez największych szkodników sprawy polskiej".

Szef MON przekonuje następnie, że "kampania nienawiœci wobec Misiewicza" jest spowodowana tym, że "stanowczo i na polecenie Macierewicza" "uniemożliwił zawłaszczenie kontrwywiadu wojskowego przez ludzi, którzy dzisiaj sš oskarżani o współpracę z rosyjskš FSB".

W piœmie czytamy też, że służby rosyjskie "sš mœciwe" i majš "możliwoœć oddziaływania poprzez media głównego nurtu w Polsce".

Macierewicz stwierdza następnie, że krytyczne wypowiedzi Kukiza na temat Misiewicza "poddajš w wštpliwoœć jego intencje".

"Chcę wierzyć, że było to nieporozumienie i liczę na to, że da Pan temu natychmiast wyraz" - podsumowuje Macierewicz.

"Odlot z Franza Kafki wzięty" - ocenia Kukiz.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL