Marszałek Sejmu chce spotkania w sprawie konfliktu wokół TK

aktualizacja: 13.03.2016, 22:30
Foto: Fotorzepa/Marian Zubrzycki

Na początku tygodnia marszałek Sejmu Marek Kuchciński chce zaprosić przedstawicieli klubów parlamentarnych na rozmowę w sprawie możliwości rozwiązania sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

REDAKCJA POLECA
14.03.2016
Staniszkis: PiS powinno powiedzieć "zapędziliśmy się"
14.03.2016
Terlecki: Powstanie zespół ekspertów, który przeanalizuje opinię Komisji Weneckiej
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Wczoraj rzecznik rządu Rafał Bochenek poinformował, że premier Szydło zdecydowała się przekazać decyzję ws. opinii Komisji Weneckiej w ręce posłów.

Jak podaje TVN24, powołując się na Fakty TVN, marszałek Sejmu Marek Kuchciński zamierza zaprosić na spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych, którzy mają się odnieść do propozycji premier.

Poszczególne partie na spotkanie się zgadzają, ale stawiają warunki, Według PO i .Nowoczesnej, rząd zobowiązany jest do publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Po jego publikacji możliwe są dalsze rozmowy.

Bezwarunkową zgodę na spotkanie wyraził PSL. Kukiz'15 z kolei zaproponował wyjście radykalne: publikacja wyroku, następnie spotkanie przewodniczących klubów, zamknięcie drzwi i obradowanie aż do chwili osiągnięcia kompromisu.

 

 

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE