W hołdzie Żołnierzom Wyklętym

aktualizacja: 27.02.2016, 21:20
Foto: PAP/Tomasz Gzell

W poniedziałek w Teatrze Polskim odbędzie się ceremonia wręczenia Odznak Honorowych i Medali Pamiątkowych „Kustosza Tradycji, Chwały i Sławy Oręża Polskiego” oraz odczytane zostaną postanowienia o pośmiertnych awansach dla Żołnierzy Wyklętych.

REDAKCJA POLECA

Po zakończeniu części oficjalnej, rozpocznie się koncert pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Gośćmi koncertu będą Żołnierze Wyklęci oraz rodziny nieżyjących Żołnierzy Wyklętych.

- W uroczystościach uczestniczyć będzie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz oraz parlamentarzyści, żołnierze i przedstawiciele środowisk kombatanckich - poinformował rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz.

Warto przypomnieć, że 22 stycznia szef MON uczestniczył w konferencji poświęconej obchodom Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W trakce spotkania w Muzeum Wojska Polskiego, Antoni Macierewicz podpisał decyzję w sprawie obchodów Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" oraz odezwę z okazji święta, skierowaną do żołnierzy Wojska Polskiego.

W trakcie konferencji miała miejsce także prezentacja munduru honorowego "Żołnierzy Wyklętych" oraz przedstawiona została koncepcja wprowadzenia munduru honorowego dla Weteranów Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE