Sondaż: .Nowoczesna wyprzedziła PiS

aktualizacja: 16.12.2015, 14:37
Ryszard Petru
Ryszard Petru
Foto: PAP/Leszek Szymański

Według ostatniego sondażu IBRiS dla "Super Expressu", PiS stracił w oczach wyborców. Na prowadzenie po raz pierwszy wysunęła się .Nowoczesna Ryszarda Petru.

REDAKCJA POLECA
17.12.2015
Sondaż: .Nowoczesna goni PiS
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Według sondażu przeprowadzonego 15 grudnia, gdyby wybory miałyby się odbyć w najbliższą niedzielę, na .Nowoczesną zdecydowałoby się głosować 30,2 proc. badanych. Głos na PiS oddałoby 27,3 proc. wyborców - informuje "Super Express".

Na trzecim miejscu uplasowała się Platforma Obywatelska z poparciem 14,4 proc. ankietowanych. Na stowarzyszenie Kukiz'15 swój głos oddałoby 7,9 proc. 

Miejsce w poselskich ławach znalazłoby się również dla PSL, które zyskało poparcie 5,9 badanych.

Wciąż poza Sejmem pozostaje Zjednoczona Lewica, która zapewniłaby sobie przychylność 5,3 proc. ankietowanych. Podobny los spotkałby partię Janusza Korwin-Mikkego - 3,9 proc, oraz partię Razem - 1,6 proc.

Stosunkowo niewiele pytanych osób nie było zdecydowanych, na kogo oddałoby głos  - zaledwie 3,1 ankietowanych.

Komentarz dnia
Żródło: Super Express

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE