Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koszykówka

Gortat: Mój czas w NBA dobiega finiszu

AFP
Jestem zmęczony. Nie mam już w sobie tej radoœci i żaru, które były we mnie jeszcze kilka lat temu - mówi "Przeglšdowi Sportowemu" Marcin Gortat, zawodnik Washington Wizards.

Marcin Gortat przyznaje, ze coraz mniej czasu spędza na boisku podczas meczów Washington Wizards. - Czuję bardzo mocno, że mój czas w NBA jest już na finiszu - mówi zawodnik.

Gortat, który jest zawodnikiem Washington Wizards od sezonu 2013/14. Kontrakt podpisał do końca sezonu 2018/19, ale nie oznacza to, że niemożliwy jest jego wczeœniejszy transfer do innego zespołu.

Sam Gortat przyznaje, że w NBA skończył się czas zawodników, grajšcych na œrodku pola w taki sposób, jak on.

W NBA czas centrów grajšcych w ten klasyczny sposób, jak ja, już się skończył. Nie stawia się na nich, nie ustawia pod nich taktyki - mówi "Przeglšdowi Sportowemu".

Zawodnik przyznaje, że nie czuje już wczeœniejszego żaru i radoœci z gry, choć jego zdaniem nie oznacza to, że nie może już pomóc drużynie. Sam jednak zauważa, że "gdy ostatnio bierze się za rzucanie, po prostu piłka nie chce wpadać do kosza".

Obecny sezon jest 11. sezonem Gortata w lidze NBA. 33-letni zawodnik notuje coraz mniejszš skutecznoœć, a jeœli wzišć pod uwagę statystyki, jest to jego najsłabszy sezon od 8 lat.

ródło: Przeglšd Sportowy

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL