Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Koœciół

Zapisy na 40. Europejskie Spotkania Młodych Taizé

materiały prasowe
Tylko do końca listopada trwa przyjmowanie zgłoszeń na 40. Europejskie Spotkania Młodych Taizé w Bazylei.

W tym roku odbędš się one od 28 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018 w Bazylei, a uczestnicy będš goszczeni w Szwajcarii, Francji i Niemczech.

Europejskie Spotkania Młodych organizowane sš na przełomie starego i nowego roku przede wszystkim z myœlš o młodych ludziach w wieku od 17 do 35 lat.

- Zainteresowani wyjazdem powinni odszukać grupę w parafii, lub takš zainicjować w porozumieniu z duszpasterzem lub duszpasterstwie akademickim. Do Bazylei można też wybrać się indywidualnie – radzi Archidiecezja Warszawska.

Każdy z uczestników, niezależnie czy wybiera się na spotkania młodych sam, czy z grupš powinien zgłosić swój udział w Europejskim Spotkaniu Młodych w Bazylei do 30 listopada za poœrednictwem formularza na stronie internetowej. Można go znaleŸć pod adresem www.taize.fr/pl_article5270.html

Archidiecezja Warszawska podkreœla, że organizatorzy grup proszeni sš o jak najszybsze zgłoszenie – wystarczy wtedy podać orientacyjnš liczbę uczestników, a dane dotyczšce grupy będzie można sukcesywnie uzupełniać.

- Ostateczna lista uczestników powinna być gotowa do 1 grudnia. Osoba, której nazwisko i adres e-mailowy wybrano jako „Osoba Kontaktowa" otrzyma dalsze informacje i będzie odpowiedzialna za ich przekazanie wszystkim członkom grupy – tłumaczy Archidiecezja Warszawska.

Podkreœla, że przygotowania do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych sš dobrš okazjš do regularnych spotkań we wspólnotach, parafiach i duszpasterstwach.

W Warszawie takie spotkania modlitewne ze œpiewem kanonów z Taizé odbywajš się regularnie m.in. w koœciele akademickim œw. Anny, w kaplicy duszpasterstwa akademickiego „Dšb" działajšcego przy sanktuarium œw. Andrzeja Boboli na Mokotowie, a także w parafiach œw. Jana Apostoła w Ursusie oraz Matki Bożej Wspomożycielki na Chomiczówce.

Wszystkie najważniejsze i najbardziej aktualne informacje zwišzane z przygotowaniami i zgłoszeniami udziału bracia z Taizé przekazujš poprzez stronę Taizé Polska na Facebooku.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL