Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Konflikt izraelsko-palestyński

Komentatorka z USA: Czy możemy robić tak jak Izrael?

Gage Skidmore [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons
Amerykańska prawicowa publicystka Ann Coulter zamieœciła na Twitterze link do artykułu w "New York Times", opisujšcego otwarcie ognia przez izraelskie siły bezpieczeństwa do Palestyńczyków próbujšcych sforsować ogrodzenia na granicy Izraela i Strefy Gazy dodajšc do niego pytanie: "Czy my możemy tak robić"? (ang. Can we do that?).

Coulter umieœciła swój wpis w sieci 14 maja - w dniu, w którym doszło do kulminacji trwajšcych od kilku tygodni protestów Palestyńczyków przeciwko blokadzie Strefy Gazy. W 70. rocznicę powstania Izraela na granicy między Izraelem a Strefš Gazy doszło do starć, w których zginęło 57 Palestyńczyków, a ok. 2700 zostało rannych. Po stronie izraelskiej nie odnotowano zabitych ani rannych.

 

Władze USA, podobnie jak Izraela, obarczyły odpowiedzialnoœciš za œmierć Palestyńczyków palestyński Hamas.

Coulter znana jest w USA ze swojego krytycznego stosunku do nielegalnej imigracji, z którš ostrš walkę zapowiedziała również administracja obecnego prezydenta Donalda Trumpa. W ostatnim czasie Coulter wyrażała jednak rozczarowanie tym, że Trump robi zbyt mało, by poradzić sobie z tym problemem. 

W przeszłoœci Coulter sugerowała już, że do osób nielegalnie przekraczajšcych granice USA należy strzelać. - Jeœli strzelisz do jednego, by zniechęcić innych, może zrozumiejš tę lekcję, a jeœli stanie się inaczej, to zobaczymy - mówiła w radiowym programie Right Wing Watch.

W swojej ostatniej ksišżce "In Trump We Trust: E Pluribus Awesome!" Coulter napisała, że imigranci sprawiajš, że USA sš "mniej uczciwym krajem".

"W ten sam sposób, w jaki imigranci przybywajšcy do Finlandii sprawiajš, że kraj ten jest mniej biały, każdy imigrant w USA czyni nas mniej uczciwym krajem" - napisała.

Ann Coulter przez „The Observer” nazwana została „republikańskim Michaelem Moore’em” oraz „Rushem Limbaugh w minispódniczce”.

ródło: Newsweek

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL