Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komitet Obrony Demokracji

#RZECZoPOLITYCE Kijowski: Nawalił cały KOD

rp.pl
Nawalił cały KOD, a szczególnie gremia kierownicze. Kiedy powstawał KOD, działaliœmy jak mała firma rodzinna: wszystko jest wspólne, działamy razem, żeby wyjœć na ulice i zaistnieć - mówił lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski.

Nie zajmuję się analizowaniem, jakie mam szanse w wyborach na przewodniczšcego KOD, tylko pracš nad dobrym programem dla Polski i KOD - mówił Kijowski.

Przyznał, że sytuacja w KOD jest skomplikowana, wynikło sporo nieprzyjemnych sytuacji.

- Trochę się nie spodziewałem, że w KOD mogš się dziać takie rzeczy - stwierdził.

Kijowski wyznał, że jego kontrkandydat w wyborach na szefa KOD, Krzysztof Łoziński, powiedział, że przeczytał w ksišżce Kijowskiego niepochlebne rzeczy na swój temat. - Ksišżka nie jest jeszcze wydana, więc przeczytać nie mógł, a poza tym ksišżka nie jest o nim, ani o mnie, tylko o Polsce i œwiecie - tłumaczył Kijowski. Wyjaœniał, że ksišżka zostanie wydana w Londynie, bo wydawca z Wielkiej Brytanii zaproponował mu, by jš napisał oraz wydanie właœnie tam.

- Nie przypominam sobie, by za mojego życia pojawiła się jakaœ ksišżka, która ma tyle recenzji, mimo że jeszcze jej nie wydano - mówił Kijowski.

Mateusz Kijowski stwierdził, że nie zaskoczyła go decyzja jego kontrkandydata o starcie w wyborach, ale przykre sš metody, jakie - według Kijowskiego - stosuje Łoziński. Uznał jednak, że KOD przez to przejdzie i "wrócimy do merytorycznej pracy" - powiedział.

Kijowski przyznał, że KOD ma problemy finansowe - od czasu, jak powiedział, gdy duża częœć zarzšdu wystšpiła właœnie przeciwko Komitetowi. Kijowski uważa, że częœć sympatyków i członków KOD wstrzymała się z wpłacaniem datków w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konfliktu podczas wyborów przewodniczšcego.

- Wzmogło się to, gdy pięciu członków zarzšdu podpisało formalne umowy o pracę. Uznałem, że to przedwczesne w sytuacji, gdy zarzšd nawalił - mówił Mateusz Kijowski. - Wypadało poczekać na wyboru.

- Z całš pewnoœciš wszyscy po trochu nawaliliœmy - odpowiedział Kijowski na pytanie, czy nawalił on. - Nawalił cały KOD, a szczególnie gremia kierownicze. Kiedy powstawał KOD, działaliœmy jak mała firma rodzinna: wszystko jest wspólne, działamy razem, żeby wyjœć na ulice i zaistnieć, żeby KOD rozrastał się jako organizacja. Każdy wyjmował tyle, ile było trzeba w danym momencie.

Kijowski, pytany o aferę zwišzanš z fakturami wystawianymi KOD-owi, powiedział, że nie ma poczucia winy i nie uważa, aby "nawalił najbardziej".

- Mam nadzieję, że to wyjdzie w wyniku audytu, i zobaczymy, kto i ile wyjšł w jakich sytuacjach - mówił Kijowski.

Zapowiedział, że KOD pojawi się na zapowiadanym przez PO na 6 maja Marszu Wolnoœci, ale jedynie jako uczestnik, a nie współorganizator, bo nie udało się "dogadać z Platformš".

- Będziemy tam, bo w sytuacji, w jakiej jesteœmy, ważne jest, abyœmy odzyskali Polskę dla praworzšdnoœci - mówił Kijowski.

 

#RZECZoPOLITYCE: Mateusz Kijowski - Ksišżka Kijowskiego koœciš niezgody w KOD

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL