Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komitet Obrony Demokracji

Leszek Balcerowicz: Udział w demonstracjach KOD to obywatelski obowišzek

Leszek Balcerowicz
Fotorzepa, Piotr Guzik
- Sam uczestniczę w demonstracjach KOD-u. To obywatelski obowišzek. Mniej narzekania, więcej działania - mówi profesor Leszek Balcerowicz.

Leszek Balcerowicz powiedział, że protesty organizowane przez Komitet Obrony Demokracji pokazujš, że nie wszyscy obywatele nabierajš się na slogany Prawa i Sprawiedliwoœci. - W Polsce budzi się społeczeństwo w obronie największych osišgnięć Polski po 1989 r. - powiedział w TVN24 Balcerowicz. 

- Dobrze, że częœć społeczeństwa dostrzega zagrożenia i w sposób zorganizowany przeciwstawia się tym zagrożeniom - dodał były wicepremier.

 

"500+ to marnotrawstwo"

Balcerowicz ocenił proponowany przez rzšd program 500+. Jego zdaniem miliardy złotych zostanie zmarnotrawionych. - Nie znam żadnych badań, które mocno potwierdzałyby, że dzięki programowi Rodzina 500 plus będzie więcej dzieci. Za mniej pieniędzy można by w tej dziedzinie osišgnšć większy efekt - mówił Balcerowicz.

- Nie ma żadnego solidnego poparcia, że dzięki tym miliardom złotych, których nie ma, bo mamy deficyt w budżecie, będzie więcej dzieci. W tym roku program finansowany jest z dochodów, które w przyszłym roku się nie powtórzš. A Polska ma jeden z najwyższych deficytów finansów publicznych w Unii Europejskiej - dodał.

Balcerowicz porównał program PiS do sytuacji w Grecji, gdzie obywatele również otrzymywali pienišdze. Jego zdaniem program PiS wywoła spowolnienie gospodarcze.

Więcej: TVN24

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL