Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komentarze

Dšbrowska: Dawać trzeba umieć

Twitter/Kancelaria Premiera
W tej sprawie wszystko obecnej władzy idzie Ÿle.

Po pierwsze, marszałek i jego straż nie okazali czujnoœci wtedy, kiedy było to potrzebne, czyli gdy opiekunowie dorosłych niepełnosprawnych wchodzili do Sejmu, podstępnie zamierzajšc rozpoczšć okupację kawałka korytarza. Po drugie, nie zadziałała magia tak przecież zasłużonej dla obywateli programem 500+ minister Elżbiety Rafalskiej, która przyjechała do protestujšcych. Może dlatego, że akurat tej grupie 500+ na dorosłe dzieci już nie przysługuje. Po trzecie, na miejsce pofatygował się pan prezydent, który co prawda niczego nie mógł konkretnie zaoferować, ale wykonał dobry gest i znów ocieplił sobie wizerunek. Po czwarte, premier Mateusz Morawiecki zmuszony był w zwišzku z tym ujawnić plany podniesienia podatków przedwczeœnie i bez odpowiedniej oprawy. W tym czasie (po pište) wicepremier ds. społecznych Beata Szydło udała się na wesoły spływ Dunajcem. WyraŸnie nie odrobiła trudnej lekcji, przez którš przeszła wczeœniej jej poprzedniczka z PO, premier Ewa Kopacz.

Najgorsze jednak zdarzyło się w poniedziałek. Straż marszałkowska pouczona o tym, że nie wolno nikogo wpuszczać, szczególnie jeœli nie wyglšda jak marszałek Kuchciński, odmówiła wstępu fizjoterapeutom i masażystom, którzy – na podstawie pisemnej proœby posłanki Joanny Scheuring-Wielgus – mieliby otrzymać stosowne przepustki i za darmo otoczyć protestujšcych opiekš. Władza strzeliła sobie w ten sposób w stopę. I to z łuku.

Była jednak osoba, która już po paru godzinach zrozumiała, że sytuacja pachnie skandalem. To Andrzej Grzegrzółka, szef Centrum Informacyjnego Sejmu. „Kancelaria Sejmu jest w bieżšcym kontakcie z protestujšcymi – napisał na Twitterze. – Trwa ustalanie szczegółów zwišzanych z wejœciem masażystów. Staramy się przygotować odpowiednie warunki".

Byłoby dobrze, gdyby jeszcze ktoœ z rzšdu wykazał się podobnym refleksem. I zrozumiał, że kto szybko daje, dwa razy daje. A jak ktoœ daje pod presjš i czynišc różne złoœliwoœci, to tak, jakby nie dawał wcale.

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL