Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Komentarze

Michał Płociński: Zmiana czasu zmienia politykę

Fotorzepa, Dorota Nowacka
Polska polityka stanęła na głowie. Sejmowa Komisja Administracji i Spraw Wewnętrznych jednogłoœnie poparła projekt PSL o zmianie ustawy o czasie urzędowym. Przyjrzyjmy się, kto na ten pomysł wpadł, kto go zgłosił i kto poparł. Bo to nie lada precedens.

Projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego może znieœć zmianę czasu z letniego na zimowy. Przez cały rok miałby obowišzywać w Polsce czas UTC+02:00, bo wedle ekspertów zmiana czasu to archaizm. Jakich ekspertów? Jak w czwartek rano przyznał prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, inspiracjš dla ich projektu był raport „Zła zmiana. Negatywne konsekwencje zmiany czasu”, przygotowany przez... Fundację Republikańska i konserwatywno-liberalne Stowarzyszenie KoLiber!

I jakby takie przełamanie politycznych podziałów nie wystarczyło, pomysł wysunięty przez PSL poparły – choć na razie wstępnie - wszystkie partie w Sejmie. Projekt ma trafić do drugiego czytania. Po nim przekonamy się, czy rzeczywiœcie jest w tym Sejmie szansa na porozumienie ponad podziałami, czy jednak to, co wydarzyło w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych było tylko przejœciowym szaleństwem, na które – na dłuższš metꠖ nikt nie zamierza sobie pozwalać.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL