Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Kosiniak-Kamysz: Szkoda, że pomnik smoleński nie stanšł wcześniej

tv.rp.pl
- Pomnik smoleński powinien stanšć – szkoda, że nie stanšł wczeœniej, bo też nie byłoby takiej nakręcanej spirali nienawiœci i dzielenia - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, przewodniczšcy PSL.

- Dzisiaj wystšpię do prezydenta Andrzeja Dudy o to, żeby patronował fundacji, na którš składaliby się wszyscy ci, których koledzy, koleżanki zginęły pod Smoleńskiem - fundacji dla młodzieży, która chce działać społecznie, politycznie - zapowiedział w TVN 24 Kosiniak-Kamysz.

- Wszyscy, którzy byli w tym samolocie, łšcznie z prezydentem Kaczyńskim, zawsze działali na rzecz Polski. Pochodzili z różnych œrodowisk, SLD, PSL, PiS, innych partii, œrodowisk, służyli Polsce i Polakom - dodał szef PSL.

Według przewodniczšcego ludowców, fundacja "miałaby zachęcić młodych ludzi do udziału w polityce, przygotować ich do udziału w polityce, dyplomacji".

Prace zwišzane z odgrodzeniem terenu budowy wokół pomnika na Placu Piłsudskiego w Warszawie rozpoczęły się w œrodę 7 lutego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas ostatniej miesięcznicy smoleńskiej zapowiedział, że pomnik jego brata nie powstanie na rocznicę katastrofy smoleńskiej. 10 kwietnia zostanie postawione "coœ w rodzaju cokołu, postumentu, który będzie symbolizował ten pomnik".

ródło: rp.pl/ tvn24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL