Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Katastrofa smoleńska

Giertych: Nie śledzę zmian w cyrkach

Fotorzepa, Robert Gardziński
Roman Giertych komentował rezygnację Wacława Berczyńskiego z funkcji przewodniczšcego podkomisji utworzonej przy MON ds. ponownego wyjaœnienia katastrofy smoleńskiej. - Nie œledzę zmian dyrektorów w cyrkach - powiedział w Polsat News.

Szef MON Antoni Macierewicz przyjšł dymisję dr. Wacława Berczyńskiego z kierowania podkomisjš do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.

- Wacław Berczyński nadal pozostanie członkiem podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej, ale nie będzie wykonywał funkcji administracyjno-reprezentacyjnych - poinformował póŸniej Macierewicz.

- To, co utkwiło nam wszystkim w pamięci z prac podkomisji, to koncepcja samochodu, na samochodzie brzoza i ten TU-154M, który pozostał w zderzeniu z tš brzozš. Mi się to kojarzy z cyrkiem, nie z eksperymentem, przy całym szacunku i powadze katastrofy, która stanowiła poczštek kariery pana Berczyńskiego - mówił w Polsat News Roman Giertych.

- Wydaje mi się, że po ogłoszeniu ostatnio informacji, że mieliœmy do czynienia z wybuchem, tu się okazała cała niepowaga tego przedsięwzięcia - ocenił.

Goœć programu mówił również o przesłuchaniu Donalda Tuska w prokuraturze w Warszawie. - Istota tego postępowania wskazuje na to, że nie mamy do czynienia z poważnym œledztwem, tylko ze œledztwem motywowanym politycznie - mówił pełnomocnik szefa Rady Europejskiej.

Więcej: Polsat News

ródło: Polsat News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL