Obóz w Gross-Rosen: Szczelina pełna zwłok

aktualizacja: 14.09.2017, 16:52
W obozie koncentracyjnym Gross-Rosen zginęło 40 tysięcy więźniów
W obozie koncentracyjnym Gross-Rosen zginęło 40 tysięcy więźniów
Foto: Fotorzepa, Bartosz Jankowski

W 77 lat po zakończeniu wojny ciągle odkrywane są przerażające tajemnice niemieckich obozów zagłady.

W szczelinie przeciwlotniczej, która znajdowała się na terenie byłego niemieckiego obozu Gross-Rosen (Rogoźnica), znaleziono szczątki ponad 30 więźniów. Naukowcy przypuszczają, że w tym miejscu może się znajdować znacznie więcej ofiar nazistowskich zbrodni. W październiku zostaną przeprowadzone kolejne prace poszukiwawcze.

Prace archeologiczne zostały przeprowadzone w poprzednim tygodniu. – Odkryto ok. 5 proc. długości szczeliny, która jest zasypana gruzem i ziemią. Szczątki znaleziono na przestrzeni ok. 60 metrów – opisuje nam prokurator Robert Janicki z Głównej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE