Bunkry w Mamerkach. Odkryją Bursztynową Komnatę? Ostatni odwiert

aktualizacja: 11.07.2017, 10:28
Foto: Wikimedia Commons/CC-BY-SA-3.0

Muzeum w Mamerkach przeprowadzi dziś ostatni odwiert w celu sprawdzenia, czy w podziemnych bunkrach znajduje się ukryte pomieszczenie. Zarządca obiektu liczy, że właśnie tutaj ukryta jest Bursztynowa Komnata lub inne skarby skradzione przez nazistów.

REDAKCJA POLECA
26.06.2017
Na zamku w Niemodlinie można zobaczyć replikę bursztynowej komnaty
kariera
Millenialsi - czego oczekują od pracodawcy?

Muzeum w Mamerkach otrzymało od nadleśnictwa i konserwatora zabytków zgodę na przeprowadzenie kolejnego odwiertu. 

Przeprowadzona przez zewnętrzną firmę ekspertyza wykazała, że na terenie byłej Kwatery Głównej Niemieckich Wojsk Lądowych znajduje się anomalia w strukturze betonu. Może to oznaczać, że pod ziemią znajduje się ukryte pomieszczenie. Podobne badanie przeprowadziła inna firma, jednak georadar nie wskazał tej lokalizacji.

Temat wznowienia poszukiwań w Muzeum w Mamerkach został poruszony przez kanadyjską ekipę telewizyjną. Producenci realizują materiał na temat poszukiwań skarbów zrabowanych podczas II wojny światowej. Zdaniem Kanadyjczyków prawdopodobieństwo ukrycia na Mazurach kosztowności jest na tyle wysokie, że warto finansować poszukiwania.

Dzisiejsza próba będzie trzecią i jednocześnie ostatnią. Po dokonaniu odwiertu okaże się, czy pod ziemią znajduje się nieznane dotąd pomieszczenie. Jeśli georadar pokaże, że pod ziemią znajduje się otwarta przestrzeń, do środka zostanie wpuszczona kamera, która jeszcze dziś pokaże, co skrywa odkryte pomieszczenie.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE