Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Handel

„Cyniczny sposób pakowania żywności". Posłowi nie podobajš się praktyki supermarketu

James Cleverly
Bloomberg
Nie tylko w Polsce żywnoœć pakowana jest tak, by nie widać było pustych przestrzeni w paczkach, a porcja wydawała się większa niż w rzeczywistoœci. Brytyjczycy majš ten sam problem.

Każdy klient dużych sieci detalicznych zna ten problem – w opakowaniu, którego połowę zakrywa karton z nazwš produktu i marki widoczna połowa to pięknie wyeksponowany produkt, a zakryta to powietrze. Oczywiœcie wszystko jest lege artis, bo klient dostaje informację o wadze, ale nieprzyjemne wrażenie pozostaje. Brytyjski parlamentarzysta James Cleverly natknšł się na takš praktykę w brytyjskim Tesco i zareagował na Twitterze.

Parlamentarzysta uznał, że taki sposób pakowania wołowych żeberek jest „nieco cyniczny". Tesco zareagowało doœć szybko, tłumaczšc posłowi, że w istnieniu tej przerwy „chodzi o zachowanie œwieżoœci" produktu. Dodatkowo Tesco przypomniało, że klient ma dokładnš informację o wadze produktu. Niestety James Cleverly nie kupował jednak tego dnia tylko żeberek.

W przypadku dorsza trudno jest tłumaczyć się w ten sam sposób. W tym wypadku jest bowiem tylko jeden kawałek. I znów – na zdjęciu wyraŸne widać, że klient dostaje pełnš informację o wadze. Jednak podczas zakupów klient ocenia produkty przede wszystkim wzrokiem, gdyż nim wylšduje on w koszyku w rękach jest zbyt krótko, by prawidłowo ocenić wagę.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL