Rząd opodatkuje e-sklepy

aktualizacja: 11.01.2016, 11:06
Foto: 123RF

Sklepy internetowe, podobnie jak tradycyjne, będą płaciły podatek od obrotów.

Podatkiem obrotowym miała być objęta tylko tradycyjna sprzedaż. Jednak apetyty polityków rosną – według informacji „Rz" nową daninę zapłacą również e-sklepy. Pomysłowi przyklasnęła większość branżowych organizacji handlowych. – Dzięki temu jest szansa, że chociaż mniejsze sieci zapłacą niższą stawkę od pierwotnie zakładanych 2 proc. rocznie – mówi jeden z prezesów.

W Polsce działa ponad 20 tys. e-sklepów. Szacuje się, że w tym roku na zakupy w sieci Polacy wydadzą już 45 mld zł. To o ponad 20 proc. więcej niż w 2015 r. i takie jest od lat tempo wzrostu.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Zamów subskrypcję i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE