Warto dostrzec możliwości Rumunii i Mołdawii

aktualizacja: 20.09.2015, 22:15
Forum Współpracy Polska – Rumunia – Mołdawia odbyło się we Wrocławiu
Forum Współpracy Polska – Rumunia – Mołdawia odbyło się we Wrocławiu
Foto: materiały prasowe

Polskie firmy doceniły już potencjał, jaki daje im rumuński rynek. Rozwój relacji biznesowych może być teraz dobrą platformą do zacieśniania stosunków politycznych i kulturalnych.

– „Polska" jest obecnie w Rumunii marką podobną do tej, jaką „Niemcy" były u nas w latach 90. Dotyczy to zarówno jakości polskich produktów, jak i polskich rozwiązań biznesowych oraz wykorzystania środków europejskich – podkreślał Piotr Kaczmarek, prezes Getin Holdingu, podczas Forum Współpracy Polska – Rumunia – Mołdawia we Wrocławiu.

Konferencja zorganizowana przez INC Group, EastWest Analytics i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej we Wrocławiu, z „Rzeczpospolitą" jako głównym partnerem medialnym, zgromadziła przedstawicieli środowisk dyplomatycznych, eksperckich, biznesowych, samorządowych oraz NGO. Jej uczestnicy zwracali uwagę na potencjał współpracy Polski, Rumunii i Mołdawii na płaszczyźnie politycznej, biznesowej i kulturalnej.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję plus na pół roku 33% TANIEJ
i czytaj bez ograniczeń!

  • E-wydanie "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE