Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Szlaban dla europejskich inwestorów

Bloomberg
To realna groŸba. Nowa europejska regulacja może uniemożliwić inwestorom ze Starego Kontynentu handel instrumentami finansowymi powišzanymi z niektórymi najbardziej znanymi indeksami azjatyckimi, informuje Bloomberg.

W styczniu 2018 w Unii Europejskiej wchodzi w życie regulacja wymuszajšca rejestrację w organach UE 55 pozaeuropejskich indeksów, włšcznie z Hang Sengiem, czy Nikkei 225.

Wprawdzie właœciciele tych wskaŸników majš na rejestrację dwa lata, ale nie jest jasne czy w ogóle uda się to załatwić, wskazuje raport opublikowany przez Asia Securities Industry&Financial Markets Association (ASIFMA). i kancelarię prawnš Herbert Smith Freehills. Wayne Arnold, odpowiedzialny w ASIFMA za regulacje, obawia się, że w przypadku braku rejestracji inwestorzy europejscy będš trzymać się z dala od rynków azjatyckich.

Celem europejskiej regulacji jest zwiększenie przejrzystoœci w kwestii wyceny produktów finansowych. Dotyczy ona mnóstwa indeksów, a jej nieprzestrzeganie może skutkować grzywnš sięgajšcš nawet 2 proc. przychodów właœciciela indeksu.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL