Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Giełda

Szlaban dla europejskich inwestorów

Bloomberg
To realna groźba. Nowa europejska regulacja może uniemożliwić inwestorom ze Starego Kontynentu handel instrumentami finansowymi powiązanymi z niektórymi najbardziej znanymi indeksami azjatyckimi, informuje Bloomberg.

W styczniu 2018 w Unii Europejskiej wchodzi w życie regulacja wymuszająca rejestrację w organach UE 55 pozaeuropejskich indeksów, włącznie z Hang Sengiem, czy Nikkei 225.

Wprawdzie właściciele tych wskaźników mają na rejestrację dwa lata, ale nie jest jasne czy w ogóle uda się to załatwić, wskazuje raport opublikowany przez Asia Securities Industry&Financial Markets Association (ASIFMA). i kancelarię prawną Herbert Smith Freehills. Wayne Arnold, odpowiedzialny w ASIFMA za regulacje, obawia się, że w przypadku braku rejestracji inwestorzy europejscy będą trzymać się z dala od rynków azjatyckich.

Celem europejskiej regulacji jest zwiększenie przejrzystości w kwestii wyceny produktów finansowych. Dotyczy ona mnóstwa indeksów, a jej nieprzestrzeganie może skutkować grzywną sięgającą nawet 2 proc. przychodów właściciela indeksu.

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL