Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Konrad Kškolewski nie jest już prezesem GetBacku

Konrad Kškolewski
rzeczpospolita.tv
Cišg dalszy sagi o windykatorze. Rada nadzorcza spółki zdecydowała o odwołaniu ze stanowiska prezesa Konrada Kškolewskiego.

To pokłosie tego, co działo się w poniedziałek na rynku. Rano GetBack poinformował, że jest bliski pozyskania finansowania od PFR i PKO BP. Mowa była nawet o 250 mln zł. Pod komunikatem podpisał się prezes spółki, Konrad Kškolewski oraz Anna Paczuska, wiceprezes firmy.

Zanim jednak ruszyły notowania, zarówno PFR, jak i PKO BP zdecydowanie zdementowały te doniesienia. Zdziwienia zaistniałš sytuacjš nie krył Wojciech Łukawski, wiceprzewodniczšcy rady nadzorczej GetBacku.

- Rada nadzorcza zwróciła się z proœbš do zarzšdu o pilne wyjaœnienie sytuacji. Mamy œwiadomoœć, że spółka pracuje nad zmianš struktury bilansu, natomiast w trakcie każdego takiego procesu niezwykle ważna jest wyważona, rzetelna komunikacja z rynkiem, i tego oczekujemy od zarzšdu – stwierdził Łukawski.


Konrad Kškolewski prezesem GetBacku był od paŸdziernika 2014 r. Wczeœniej był członkiem zarzšdu spółki. W przeszłoœci zwišzany był z grupš Getin. Pracował także w Allianz Polska, PZU czy też Banku Handlowym.

Zarzšd spółki opuœcili też Anna Paczuska oraz Marek Patuła.

Obowišzki prezesa GetBacku do 15 czerwca będzie pełnił szef rady nadzorczej czyli Kenneth William Maynard. Do zarzšdu dołšczył także Przemysław Dšbrowski.

Tymczasem GPW i BondSpot zawiesiły na wniosek KNF obrót akcjami i obligacjami GetBacku. Na razie jednak nie wiadomo jak dlugo potrwa to zawieszenie.

To jednak nie koniec zamieszania wokół firmy. We wtorek dalszy cišg walnego zgromadzenia spółki, które ma decydować o emisji do 50 mln akcji. Relację z tego wydarzenia będzie można œledzić na naszej stronie internetowej.

Walne zgromadzenia GetBacku. Odsłona trzecia

O godz. 10.30 ma być kontynuowane walne zgromadzenie spółki GetBack. Zaczęło się one pod koniec marca, ale kiedy dochodziło do głosowania w sprawie emisji do 50 mln akcji już dwukrotnie ogłaszano przerwę. Czy dziœ będzie podobnie? Zapraszamy na relację na żywo na parkiet.com.

„Spółka pracuje teraz nad zmianš struktury bilansu, a w trakcie każdego takiego procesu niezwykle ważna jest wyważona, rzetelna komunikacja z rynkiem. Ostatnie wydarzenia dotyczšce spółki pokazały, że zarzšd nie jest w stanie prowadzić takiego rodzaju komunikacji. Spółce potrzebne jest w tej chwili wyciszenie emocji, które pomoże przywrócić zaufanie do niej” – można przeczytać w przesłanym komunikacie.

Obowišzki prezesa GetBacku do 15 czerwca będzie pełnił szef rady nadzorczej czyli Kenneth William Maynard. Do zarzšdu dołšczył także Przemysław Dšbrowski.

Żal do spółki majš prawo czuć inwestorzy. Po poniedziałkowym zamieszaniu zwišzanym z nieprawdziwš informacjš o finansowaniu od PFR i PKO BP, akcje i obligacje GetBacku zostały zawieszone na wniosek KNF do odwołania.

Szykuje się nam kolejny ciekawy dzień z GetBackiem w roli głównej.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL