Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Udany finisz niedźwiedzi

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
We wtorek WIG20 stracił 1,1 proc. i zatrzymał się na poziomie 2353 pkt. Lepiej prezentowały się małe i œrednie spółki.

Przez większš częœć wtorkowego handlu indeks blue chips oscylował wokół kreski wyznaczajšcej poniedziałkowe zamknięcie. Na nieco ponad godzinę przed końcem sesji strona podażowa zdobyła wyraŸnš przewagę. Ostatecznie WIG20 stracił 1,1 proc. i zatrzymał się na poziomie 2353 pkt.

WyraŸne spadki na GPW w ostatniej częœci handlu to pokłosie pogorszenia nastrojów na innych giełdach w Europie. Pod koniec dnia najmocniej, bo o 1,5 proc. tracił niemiecki DAX. Poczštek handlu w USA również przyniósł spadki.

Spora czarna œwieca na wykresie WIG20 sygnalizuje, że mimo poniedziałkowych zwyżek niedŸwiedzie nadal majš dużo siły. Oporem jest obecnie poziom 2370 pkt., gdzie przebiega linia wyznaczona przez lokalne dołki z grudnia i lutego. Wsparciem jest z kolei pištkowe minimum na 2296 pkt.

We wtorek z grona blue chips najlepiej prezentowały się notowania mBanku oraz Cyfrowego Polsatu. Najmocniej na czerwono œwieciły natomiast walory PGE, Eurocashu oraz Energi. Subindeks WIG-energia stracił 3,4 proc. Od poczštku stycznia spadł już o 14 proc.

Relatywnie najlepiej prezentowały się małe i œrednie spółki. mWIG40 stracił 0,3 proc. W tym gronie najmocniej na czerwono œwieciły walory telemedycznej spółki Medicalgorithmics, które potaniały o 6,7 proc. Tak mocna przecena akcji to pokłosie publikacji liczby wniosków złożonych o płatnoœci do ubezpieczycieli przysługujšcych z tytułu usług wykonanych przy użyciu technologii PocketECG w USA. W lutym zostało złożonych 7346 wniosków wobec 8279 w styczniu. WyraŸnie przecenione zostały też walory Bogdanki oraz Polimeksu-Mostostalu. Najlepiej prezentowały się natomiast notowania Sanoku, GTC oraz Pfleiderer Group.

sWIG80 stracił 0,1 proc. W trzecim szeregu pozytywnie wyróżniał się Krezus. Walory spółki podrożały o 12,8 proc. Od poczštku roku walory podrożały aż o 190 proc.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL