Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Indeksy próbujš odrabiać straty

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Wtorkowa sesja na GPW zaczęła się od lekkich zwyżek. WIG20 próbuje wrócić nad 200-sesyjnš œredniš kroczšcš.

Poniedziałkowe wzrosty na Wall Street (S&500 +1,4 proc.) sprawiły, że pierwsza godzina wtorkowego handlu na warszawskim parkiecie upłynęła pod znakiem lekkich zwyżek. Według rynkowych statystyk 44 proc. spółek zyskiwało na wartoœci, a 26 proc. traciło. Indeks WIG20 rósł o 0,2 proc. do 2420 pkt. 10 pkt wyżej znajduje się œrednia kroczšca z 200 sesji, wyznaczajšca linię hossy. Powrót nad jej przebieg i domknięcie luki sprzed tygodnia, to krótkoterminowe cele byków. Najbliższym wsparciem dla indeksu blue chips jest 2370 pkt.

O powrót nad 200-sesyjnš œredniš walczy też szeroki WIG. Indeks obronił, przynajmniej na razie, wsparcie przy 62 000 pkt, a dziœ rano rósł do 62 761 pkt. Wspomniana œrednia znajduje się natomiast przy 63 200 pkt. W pozostałych segmentach rynku także trwajš próby odbicia. Indeksy mWIG40 i sWIG80 rosły rano odpowiednio o 0,4 proc. i 0,1 proc.

Jeœli chodzi o spółki to najmocniej zyskiwały rano papiery Biomedu Lublin. Kurs rósł bowiem o 11,1 proc. do 1,61 zł. Zwyżka może być reakcjš na wczorajszš informację, że spółka podpisała z Biotonem umowę współpracy w zakresie sprzedaży i dystrybucji w Polsce Distreptazy. Umowa obowišzywać ma do końca 2022 roku, jej łšczna wartoœć szacowana jest na ok. 45 mln zł. Po drugiej stronie tabeli nie było aż tak mocnych zmian. Spółki takie jak TIM, Kernel, LPP traciły po nieco ponad 2 proc. Wartoœć obrotów po pierwszej godzinie handlu wynosiła 90 mln zł.

Dzisiejsze kalendarium makroekonomiczne jest ubogie w odczyty, więc prawdopodobnie najwięcej zależeć będzie od nastrojów na rynkach zagranicznych, a także od tego, jak zacznie się sesja na Wall Street. Po tšpnięciu z ubiegłego tygodnia inwestorzy bacznie przyglšdajš się temu, co dzieje się na parkietach za oceanem.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL