Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

WIG20 zaliczył kolejny wzrostowy tydzień

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Ostatnia sesja minionego tygodnia była doœć spokojna. Przez większoœć czasu WIG20 znajdował się nad poziomem 2540 pkt. Nastroje popsuły się po południu. Przez godzinę notowania indeksu blue chips œwieciły na czerwono, jednak w końcówce udało się wywalczyć kilka punktów wzrostu.

O ile rano większoœć spółek z największej dwudziestki zyskiwała na wartoœci, o tyle w cišgu dnia przybywało hamulcowych. Za zadyszkę WIG20 trudno winić któryœ sektor. Na koniec dnia najlepsze były Alior Bank oraz JSW, których zwyżki przekroczyły ponad 2,5 proc. Z kolei rola maruderów przypadła Pekao, Tauronowi oraz Eurocashowi.

Ostatecznie WIG20 zakończył dzień na pułapie 2539,3 pkt. Oznacza to, że cały tydzień kończymy wzrostem o 0,39 proc. To znacznie słabszy rezultat niż w pierwszym tygodniu nowego roku, kiedy WIG20 wzrósł o 2,78 proc., ale pozostawanie w byczym trendzie powinno cieszyć. Tym bardziej że wiele wskazuje na to, iż popyt zechce w najbliższym czasie zawalczyć o pokonanie najwyższych poziomów obecnej hossy, które zostały ustanowione w paŸdzierniku i listopadzie zeszłego roku.

W cišgu dnia sporo apetytu narobiły małe spółki, jednak na koniec zwyżka sWIG80 wyniosła zaledwie 0,23 proc. Pogorszenie sytuacji sWIG80 to zasługa kilku spółek – głównymi winowajcami były PZ Cormay, British Automotive Holding i Stelmet. Jednoczeœnie warto zauważyć, że w całym mijajšcym tygodniu indeks maluchów wzrósł znacznie ponad 1 proc., kontynuujšc mocne tegoroczne otwarcie. Pokazuje to, że rzeczywiœcie trzecia linia spółek cieszy się rosnšcym zainteresowaniem inwestorów i ta grupa może być w tym roku liderem, jeœli chodzi o stopę zwrotu.

Końcówka tygodnia przyniosła spore osłabienie dolara, który w pištek wieczorem był wyceniany na 3,43 zł. Euro lekko rosło, do 4,17 zł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL