Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Giełda

Byki wrócš do gry?

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Pištkowš sesję warszawska giełda zaczęła od symbolicznych wzrostów.

Po pięciu dniach zwyżek, wczoraj WIG20 złapał zadyszkę. Jedynie na poczštku notowań indeks 20 największych firm naszego parkietu był nad kreskš. Z upływem czasu przewaga podaży robiła się coraz bardziej widoczna i ostatecznie WIG20 stracił prawie 0,6 proc. Wydaje się, że taka zniżka jest czymœ naturalnym po wzrostowej serii. Oczywiœcie jednak rodzi się pytanie czy to tylko jednodniowa realizacja zysków czy też może ona potrwać nieco dłużej?

Poczštek notowań wskazuje, że bardziej realna jest ta pierwsza opcja. WIG20 rozpoczšł dzień od zwyżki rzędu 0,1 proc. Niewielkie zmiany na otwarciu sš domenš nie tylko GPW, ale także i innych europejskich rynków.

Na realizację zysków zdecydowali się także inwestorzy w Stanach Zjednoczonych. Spadkiem, aczkolwiek niewielkim, dzień zakończył zarówno S&P 500, jak i Dow Jones Industrial. Warto zaznaczyć, że na rynku amerykańskim rozpoczyna się kolejny sezon wynikowy.

Zielono było za to na rynkach azjatyckich. Szczególnie dobrze radził sobie Nikkei225, który zyskał na wartoœci prawie 1 proc. Sensex rósł około 0,7 proc., natomiast SSE Composite tuż przed zamknięciem notowań zyskiwał 0,2 proc.

W kalendarzu makroekonomicznym na dziœ, w oczy rzucajš się przede wszystkim publikacje ze Stanów Zjednoczonych. W planach jest m.in. odczyt dotyczšcy sprzedaży detalicznej czy też inflacji.

Na rynku walutowym widzimy dalsze umacnianie się złotego. Za dolara w godzinach porannych płacono 3,60 zł, zaœ za euro 4,26 zł.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL