Giełda

Obronić poziom 2500 pkt na WIG20

Bloomberg
Na starcie czwartkowej sesji panuje duże niezdecydowanie. WIG20 oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia. Na Zachodzie przeważa kolor zielony.

Środowej sesji na warszawskim parkiecie inwestorzy nie zaliczą do udanych. Wszystkie główne krajowe indeksy na koniec dnia świeciły na czerwono. Najmocniej, bo o blisko 1 proc. stracił mWIG40. Z kolei indeks blue chips spadł o 0,2 proc. i zatrzymał się na 2512 pkt. Obroty dla szerokiego WIG wyniosły 868 mln zł, z czego 591 mln zł to zasługa 20 największych spółek. Co przyniesie czwartek?

Dwie ostatnie dzienne świece z długimi górnymi knotami nie zwiastują niczego dobrego. Zgodnie z japońską techniką analizowania wykresów takie świece sygnalizują spadającą determinację kupujących. Najważniejszym oporem jest szczyt z wtorku na poziomie 2550 pkt. Wsparciem jest z kolei okrągły pułap 2500 pkt. Dzisiejszym celem byków jest obrona tego poziomu. Na starcie sesji żadna ze stron nie potrafi zdobyć wyraźnej przewagi. WIG20 oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia. Na Zachodzie przeważa kolor zielony.

Na godz. 14,30 zaplanowana została konferencja prasowa EBC. Według większości ekonomistów stopy zostaną na niezmienionym poziomie.

Rano na rynku walutowym złoty umacnia się względem głównych walut. Euro wyceniane jest na 4,24 zł, zaś dolar kosztuje 3,55 zł.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL