Obronić poziom 2500 pkt na WIG20

aktualizacja: 07.09.2017, 10:15
Foto: Bloomberg

Na starcie czwartkowej sesji panuje duże niezdecydowanie. WIG20 oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia. Na Zachodzie przeważa kolor zielony.

Środowej sesji na warszawskim parkiecie inwestorzy nie zaliczą do udanych. Wszystkie główne krajowe indeksy na koniec dnia świeciły na czerwono. Najmocniej, bo o blisko 1 proc. stracił mWIG40. Z kolei indeks blue chips spadł o 0,2 proc. i zatrzymał się na 2512 pkt. Obroty dla szerokiego WIG wyniosły 868 mln zł, z czego 591 mln zł to zasługa 20 największych spółek. Co przyniesie czwartek?

Dwie ostatnie dzienne świece z długimi górnymi knotami nie zwiastują niczego dobrego. Zgodnie z japońską techniką analizowania wykresów takie świece sygnalizują spadającą determinację kupujących. Najważniejszym oporem jest szczyt z wtorku na poziomie 2550 pkt. Wsparciem jest z kolei okrągły pułap 2500 pkt. Dzisiejszym celem byków jest obrona tego poziomu. Na starcie sesji żadna ze stron nie potrafi zdobyć wyraźnej przewagi. WIG20 oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia. Na Zachodzie przeważa kolor zielony.

Na godz. 14,30 zaplanowana została konferencja prasowa EBC. Według większości ekonomistów stopy zostaną na niezmienionym poziomie.

Rano na rynku walutowym złoty umacnia się względem głównych walut. Euro wyceniane jest na 4,24 zł, zaś dolar kosztuje 3,55 zł.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE