Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Finanse

Kontrakty na bitcoina pod ostrzałem

Bloomberg
Największe instytucje handlujšce instrumentami pochodnymi wzięły na muszkę plan wprowadzenia na amerykańskie giełdy kontraktów terminowych i opcji na bitcoina.

Przekonujš regulatorów, iż na to jest za wczeœnie i trzeba poważnie rozważyć wišżšce się z tym ryzyka, informuje Bloomberg.

Futures Industry Association zrzeszajšce takie instytucje jak Goldman Sachs Group. Inc,. JPMorgan Chase, czy Citigroup w liœcie do Commodity Futures Trading Commission, regulatora rynku kontraktów terminowych, stwierdza, iż zanim kontrakty na bitcoina pojawiš się na giełdach trzeba przedyskutować kwestię poziomu lewarowania, limitów transakcyjnych, testów odpornoœci, czy rozliczeń.

CME Group Inc. i Cboe Global Markets Inc. chcš jeszcze w tym miesišcu uruchomić handel kontraktami na bitcoina. Ta ostatnia giełda zamierza z tym wystartować już 10 grudnia.

W tym roku bitcoin podrożał o ponad 1400 proc., ale nie obyło się też bez dramatycznych spadków notowań. Jednym z czynników windujšcych cenę tej kryptowaluty były oczekiwania na nowe instrumenty pochodne.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL