Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Finanse

Trzy zagraniczne spółki za potencjałem

Bloomberg
Na które firmy stawiajš dziœ Krzysztof Borowski z SGH, Adam Narczewski z Admiral Markets i Łukasz Zembik z TMS Brokers?
Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazujš spółki o potencjale wzrostowym lub spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Krzysztof Borowski, ekspert IBiUG SGH

TYP: Arubis
Cena akcji znajduje się w trendzie wzrostowym starajšc się utrzymać ponad szczytem z 18.01.2017 r. (57,35 euro) i jednoczeœnie zmagajšc się z oporami utworzonymi na jesieni 2015 r.: 58,73 i 60,16 euro. Przebicie w górę tego drugiego pułapu otwiera drogę do poziomu zasięgu Fibonacciego na wysokoœci ok. 70 euro. Wzrost ceny potwierdzony jest przez sygnały kupna na wskaŸnikach i oscylatorach analizy technicznej: MACD, Stochastic, Parabolic, RSI, ROC oraz DI(+)/DI(-). W większoœci przypadków majš one jeszcze duży potencjał wzrostowy. Na przykład MACD nie przebiło jeszcze swojego ostatniego szczytu, a ROC zakręcił w górę nad liniš zero. W układzie œrednich ruchomych 13- i 34-sesyjnych obowišzuje sygnał złotego krzyża. WskaŸniki wolumenowe sygnalizujš napływ œrodków na rynek tych akcji od drugiej połowy lutego tego roku.

Adam Narczewski, Dyrektor Zarzšdzajšcy w Admiral Markets

TYP: SAP SAP, niemiecki gigant tworzšcy oprogramowania dla przedsiębiorstw, od czasów kryzysu z 2008 - 2009 r. dał zarobić inwestorom ponad 270 proc. Kurs akcji znajduje się w trendzie wzrostowym już od paru lat, ale sš ku temu solidne podstawy. Spółka od 10 lat zwiększa przychody oraz EBITDA o solidne 9 proc. w skali roku. W trudnej branży (Global Software - Application) może się pochwalić marżš netto na poziomie 16,5 proc. oraz wskaŸnikiem ROE 15,27 proc. Owszem, wyniki za czwarty kwartał poprzedniego roku trochę rozczarowały (przychody niższe od prognoz ale i tak wyższe o prawie 6 proc. względem poprzedniego roku), to SAP i tak zwiększył prognozę przychodów w 2020 r. do 29 miliardów Euro. Spółka ma też dobre perspektywy ze względu na rozwój samej branży oprogramowania dla przedsiębiorstw. Firmy zbierajš coraz więcej danych (o klientach czy procesach) i nawet małe spółki potrzebujš odpowiednich programów do ich przechowywania i analizy. Na wykresie dziennym widzimy dynamiczny wzrost kursu od poczštku roku, który jednak w ostatnich paru dniach wyhamował. Wraz z korektš na giełdach œwiatowych, SAP też będzie pod presjš sprzedajšcych. Przebicie wsparcia na poziomie 88 euro, może pocišgnšć kurs w okolice 86 euro za akcję. Po takich wzrostach taka korekta jest prawdopodobna. W długim terminie jednak, SAP jest spółkš, która może kontynuować marsz na północ przebijajšc kluczowy poziom 90 euro za akcję i próbować dobić do okršgłych 100 euro.

Łukasz Zembik, Specjalista ds. Strategii Rynkowych TMS Brokers

TYP: General Motors General Motors ma się naprawdę dobrze. W 2016 r. największy amerykański producent samochodów zanotował 9,4 mld dolarów zysku netto. Z racji tego w tym roku 52 tys. pracowników GM otrzyma po 12 tys. dolarów premii. W głównej mierze sprzedawały się pick-upy i auta z segmentu 4x4, najwięcej dał zarobić rynek krajowy. Okazało się, że Chiny – główny zagraniczny rynek dał zarobić jedynie 525 mln dol. Dużo gorzej wyglšda sprzedaż na Starym Kontynencie. Technicznie wykres akcji GM wyglšda pro wzrostowo. Cena pod koniec ubiegłego roku wyłamała się z trendu spadkowego, który trwał 3 lata i prawdopodobnie kurs wraca na œcieżkę wzrostowš. Obecnie cena konsoliduje się poruszajšc się w przedziale wahań 34,7 dol. – 38,3 dol. Prawdopodobnie jest to jedynie chwila przestoju przed dalszymi wzrostami. Po wybiciu się górš z obecnego trendu bocznego kurs powinien dotrzeć przynajmniej do poziomu 41,6 dol. – czyli szczytów z końca 2013 r.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL