Pierwsza koszerna kryptowaluta

aktualizacja: 09.08.2017, 14:47
Foto: Bloomberg

Rosyjski przedsiębiorca tworzy BitCoen, czyli kryptowalutę przeznaczoną dla Żydów.

REDAKCJA POLECA
01.08.2017
Rozłam bitcoina na dwie waluty stał się faktem
27.07.2017
Rosjanin oskarżony o wypranie w bitcoach 4 mld dol. aresztowany
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Rosyjski biznesmen Wiaczesław Semieńczuk ogłosił plany ICO (pierwotnej oferty walutowej) nowej kryptowaluty o nazwie BitCoen. Ma ona służyć przede wszystkim rozliczeniom wewnątrz społeczności żydowskich, ale kupować ją będzie mógł każdy. Już sama nazwa waluty nawiązuje do tradycji judaistycznej. „Coen” to po hebrajsku „kapłan” a nazwiska wywodzące się od tego słowa (Cohen, Kohn, Kagan, Kaganowicz itp.) nosili zwykle przedstawiciele rodów szczycących się pochodzeniem od kapłanów Świątyni Jerozolimskiej. Kryptowaluta ma być kontrolowana przez Radę Sześciu, w skład której mają wchodzić szanowani przedstawiciele narodu żydowskiego.

Semieńczuk zainwestował w projekt 500 tys. dolarów i we wrześniu zamierza wyemitować 20 mln BitCoenów po kursie 1 BitCoen za 1 dolara. Czy waluta będzie miała szersze zastosowanie praktyczne czy też będzie jedynie celem spekulacji? – Rozmawiamy obecnie z przedstawicielami 100 platform tradingowych – zapewnia Semieńczuk w rozmowie z rosyjskim serwisem RBK.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE