Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Film

Rosja może zakazać filmu "Śmierć Stalina"

YouTube
Armando Iannucci nakręcił film "Œmierć Stalina", komedię przedstawiajšcš sytuację w Zwišzku Radzieckim po œmierci Józefa Stalina. Rosja rozważa wprowadzenie zakazu na tę produkcję.

"Œmierć Stalina" w reżyserii Armando Iannucciego to czarna komedia, w której karykaturalnie przedstawione sš codzienne problemy, z którymi boryka się Zwišzek Radziecki. Po œmierci Józefa Stalina między bohaterami rozpoczyna się walka o władzę. Wœród aktorów nie zabrakło œwiatowych gwiazd. W rolę Nikity Chruszczowa wcielił się Steve Buscemi.

Dzieło Iannucciego oceni rosyjskie ministerstwo kultury. Możliwe, ze "Œmierć Stalina" zostanie zakazana w Rosji. Zdaniem jednego z doradców ministra, film może być zaplanowanš prowokacjš państw zachodnich.

Jego zdaniem brytyjsko-francuska produkcja zostanie zakazana, jeœli urzędnicy uznajš, że "podżega do nienawiœci". Zdaniem urzędników film może doprowadzić w Rosji do masowych protestów.

"Œmierć Stalina" oficjalnie skrytykowała Partia Komunistyczna, nazywajšc film "odrażajšcym". Rzecznik partii powiedział, że autorzy chcieli wywołać niezadowolenie w Rosji.

Kontrowersje wywołuje również w Rosji film "Matylda", który opowiada o romansie Mikołaja II z polskš baletnicš Matyldš Krzesińskš. Petersburski deputowany zwrócił się do Ojca Œwiętego z proœbš o rozwišzanie toczšcego się w Rosji sporu. Czytaj więcej

ródło: The Guardian

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL