Pomysły to największy atut firm

aktualizacja: 15.12.2016, 19:25
Uczestnicy debaty dyskutowali na temat wpływu kapitału intelektualnego...
Uczestnicy debaty dyskutowali na temat wpływu kapitału intelektualnego na jakość produktów i usług firm.
Foto: materiały prasowe

Skuteczne metody zarządzania w firmie takimi wartościami, jak kapitał intelektualny, nowe technologie czy jakość produktów i usług zwiększają jej konkurencyjność oraz potencjał.

Europejskie Forum Jakości to coroczna debata, podczas której uczestnicy dyskutują m.in. o najistotniejszych kwestiach związanych z zarządzaniem jakością produktów i usług w firmie. Takie spotkania służą wymianie idei i poglądów oraz poznaniu najnowszych trendów i rozwiązań ułatwiających firmom codzienną działalność gospodarczą.
Podczas ostatniej konferencji debatowano na temat zarządzania ryzykiem oraz kapitałem intelektualnym, społecznej odpowiedzialności biznesu, polityki pracowniczej, idei smart city oraz rynku nieruchomości w Polsce.
Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpień prof. dr. hab. Tadeusza Sikory, kierownika Katedry Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dr. inż. Tomasza Schweitzera, prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, oraz Wioletty Urbańskiej, dyrektor biura zarządzania jakością Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Podczas panelu inauguracyjnego „Kapitał intelektualny a jakość" uczestnicy zastanawiali się nad potencjałem innowacji oraz ich wpływem na rynki docelowe przedsiębiorstw. W dyskursie uczestniczył m.in. dr Henryk Siodmok, prezes spółki Atlas, który podkreślał rolę nowych technologii i demokratyzacji procesów zarządczych jako katalizatorów kapitału intelektualnego oraz zwiększenia konkurencyjności firmy i jej potencjału.
Ponadto dyskutowano nad tym, czy w ogóle istnieje i jest możliwy do określenia racjonalny budżet inwestycji w kapitał intelektualny firmy pozwalający na osiągnięcie oczekiwanej jakości produktów i usług.
Dzień zwieńczyła gala, na której uhonorowani zostali laureaci tegorocznej, jubileuszowej, 10. edycji tego programu. Podczas uroczystości wręczono nagrody w trzech kategoriach: produkt, usługa oraz system zarządzania. Dziesiąta edycja odbyła się pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz Katedry Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Obecnie trwa kolejna, 11. edycja programu. Patronem medialnym EFJ była „Rzeczpospolita".
Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE