Startupy ułatwiają życie mieszkańcom

aktualizacja: 30.08.2017, 21:26
Uczestnicy debaty dyskutowali o tym jak wprowadzać najnowsze rozwiązan...
Uczestnicy debaty dyskutowali o tym jak wprowadzać najnowsze rozwiązania technologiczne w miastach.
Foto: Rzeczpospolita/Jerzy Dudek

Samorządy coraz śmielej współpracują z młodymi innowacyjnymi firmami. Sporo jest jednak jeszcze do zrobienia w kwestii świadomości nowatorskich rozwiązań.

Takie wnioski płyną z debaty „Rola start-upów w budowaniu innowacyjnych usług dla samorządów" zorganizowanej w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu Dyplomacja Publiczna 2017 – „Wymiar samorządowy i obywatelski polskiej polityki zagranicznej 2017".

Samorządy ostrożne w innowacjach

Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa, przypomniał, że każdy samorząd spełnia trzy funkcje. Jest reprezentantem państwa w takich sprawach, jak dowody osobiste czy udzielanie ślubów, gdzie nie ma wiele miejsca na innowacyjność. Trochę swobodniej można działać w przypadku oświaty czy dostawy mediów.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję TANIEJ O VAT
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE