Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Daesh

Zapowiedź programu: „Explorer: Walka z Państwem Islamskim”

natgeotv.com
Kim sš Kurdowie i czy mogš przyczynić się do unicestwienia Daesh - jednej z najsilniejszych na œwiecie organizacji terrorystycznych? Odpowiedzi na te pytania poszukujš twórcy dokumentu „Explorer: Walka z Państwem Islamskim”.

Kurdowie to największy na œwiecie naród, który walczy o ustanowienie swojego państwa. Jego położenie na bogatych w ropę terenach sprawia, że od upadku Imperium Osmańskiego, jest ono przedmiotem w polityce wielkich mocarstw.

Dziœ w obliczu ekspansji Daesh, oczy całego œwiata sš zwrócone na Kurdów. 

W dokumencie National Geographic Channel pt. „Explorer: Walka z Państwem Islamskim”, przedstawiona zostanie determinacja Kurdów w walce o swój naród, o własne państwo, ale przede wszystkim o przetrwanie.

Kurdystan swym zasięgiem obejmuje pogranicza Turcji, Iraku, Iranu i Syrii. W każdym z tych krajów mniejszoœć kurdyjska traktowana jest inaczej. 

Kurdystan jest odzwierciedleniem całego Bliskiego Wschodu - spotkać tam można wiele żyjšcych obok siebie społecznoœci. Œwiatowe religie oraz przedstawiciele różnych grup etnicznych, włšczajšc Arabów, Ormian, Azerów, Persów, Turków, Żydów, jazydów, chrzeœcijan oraz muzułmanów, zlewajš się w bogatym kulturowo, zintegrowanym œrodowisku.

Pomimo wielu różnic – a może dzięki nim – Kurdowie mogš być kluczem do powstrzymania Daesh, o ile sami nie stanš się ofiarami kolejnych rozgrywek wielkich mocarstw zaangażowanych w konflikt bliskowschodni. 

„Explorer: Walka z Państwem Islamskim” - premiera w poniedziałek, 28 marca o godz. 22:00 tylko na National Geographic Channel.

ródło: natgeotv.com

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL