Zapowiedź programu: „Explorer: Walka z Państwem Islamskim”

aktualizacja: 26.03.2016, 20:27
Foto: natgeotv.com

Kim są Kurdowie i czy mogą przyczynić się do unicestwienia Daesh - jednej z najsilniejszych na świecie organizacji terrorystycznych? Odpowiedzi na te pytania poszukują twórcy dokumentu „Explorer: Walka z Państwem Islamskim”.

REDAKCJA POLECA
25.03.2016
Belgia: Terroryści chcieli zbudować "brudną bombę"?
25.03.2016
Amerykanie zabili jednego z liderów Daesh
24.03.2016
400 terrorystów Daesh gotowych do ataku w Europie
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Kurdowie to największy na świecie naród, który walczy o ustanowienie swojego państwa. Jego położenie na bogatych w ropę terenach sprawia, że od upadku Imperium Osmańskiego, jest ono przedmiotem w polityce wielkich mocarstw.

Dziś w obliczu ekspansji Daesh, oczy całego świata są zwrócone na Kurdów. 

W dokumencie National Geographic Channel pt. „Explorer: Walka z Państwem Islamskim”, przedstawiona zostanie determinacja Kurdów w walce o swój naród, o własne państwo, ale przede wszystkim o przetrwanie.

Kurdystan swym zasięgiem obejmuje pogranicza Turcji, Iraku, Iranu i Syrii. W każdym z tych krajów mniejszość kurdyjska traktowana jest inaczej. 

Kurdystan jest odzwierciedleniem całego Bliskiego Wschodu - spotkać tam można wiele żyjących obok siebie społeczności. Światowe religie oraz przedstawiciele różnych grup etnicznych, włączając Arabów, Ormian, Azerów, Persów, Turków, Żydów, jazydów, chrześcijan oraz muzułmanów, zlewają się w bogatym kulturowo, zintegrowanym środowisku.

Pomimo wielu różnic – a może dzięki nim – Kurdowie mogą być kluczem do powstrzymania Daesh, o ile sami nie staną się ofiarami kolejnych rozgrywek wielkich mocarstw zaangażowanych w konflikt bliskowschodni. 

„Explorer: Walka z Państwem Islamskim” - premiera w poniedziałek, 28 marca o godz. 22:00 tylko na National Geographic Channel.

Komentarz dnia
Żródło: natgeotv.com

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE