Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Daesh

Zapowiedź programu: „Explorer: Walka z Państwem Islamskim”

natgeotv.com
Kim są Kurdowie i czy mogą przyczynić się do unicestwienia Daesh - jednej z najsilniejszych na świecie organizacji terrorystycznych? Odpowiedzi na te pytania poszukują twórcy dokumentu „Explorer: Walka z Państwem Islamskim”.

Kurdowie to największy na świecie naród, który walczy o ustanowienie swojego państwa. Jego położenie na bogatych w ropę terenach sprawia, że od upadku Imperium Osmańskiego, jest ono przedmiotem w polityce wielkich mocarstw.

Dziś w obliczu ekspansji Daesh, oczy całego świata są zwrócone na Kurdów. 

W dokumencie National Geographic Channel pt. „Explorer: Walka z Państwem Islamskim”, przedstawiona zostanie determinacja Kurdów w walce o swój naród, o własne państwo, ale przede wszystkim o przetrwanie.

Kurdystan swym zasięgiem obejmuje pogranicza Turcji, Iraku, Iranu i Syrii. W każdym z tych krajów mniejszość kurdyjska traktowana jest inaczej. 

Kurdystan jest odzwierciedleniem całego Bliskiego Wschodu - spotkać tam można wiele żyjących obok siebie społeczności. Światowe religie oraz przedstawiciele różnych grup etnicznych, włączając Arabów, Ormian, Azerów, Persów, Turków, Żydów, jazydów, chrześcijan oraz muzułmanów, zlewają się w bogatym kulturowo, zintegrowanym środowisku.

Pomimo wielu różnic – a może dzięki nim – Kurdowie mogą być kluczem do powstrzymania Daesh, o ile sami nie staną się ofiarami kolejnych rozgrywek wielkich mocarstw zaangażowanych w konflikt bliskowschodni. 

„Explorer: Walka z Państwem Islamskim” - premiera w poniedziałek, 28 marca o godz. 22:00 tylko na National Geographic Channel.

Źródło: natgeotv.com

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL