Melenchon: 100 proc. podatku dla bogatych!

aktualizacja: 20.04.2017, 16:51
Foto: 123rf.com

Jean-Luc Melenchon, radykalnie lewicowy kandydat na prezydenta Francji, chce obciążyć 100 proc. podatkiem dochody najlepiej zarabiających Francuzów.

REDAKCJA POLECA

Specjalny, 100 proc. podatek zostałby nałożony na roczne dochody przekraczające 400 tys. euro, czyli więcej niż wynosi 20-krotność średniej pensji miesięcznej we Francji. Melenchon twierdzi, że w ten sposób będzie walczył z rozwarstwieniem dochodowym. Wprowadzenie tego podatku miałoby skutecznie ograniczyć wzrost płac lepiej zarabiających.

Program Melenchona przewiduje ponadto wprowadzenie 14 stawek podatku dochodowego, zmniejszenie tygodnia pracy do czterech dni, rezygnację z energetyki nuklearnej, wyprowadzenie Francji ze strefy euro, UE i NATO a także wyjście jej z międzynarodowych porozumień handlowych. Melenchon jest kandydatem koalicji „Francja Niepokorna” a sondaże dają mu aż 19 proc. poparcia w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Ma więc on poważne szanse, by dostać się do drugiej tury.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE