Rynek pierwotny: nowe osiedla w Warszawie i we Wrocławiu

Deweloperzy ogłaszają start kolejnych inwestycji. Na klucze trzeba będzie poczekać do 2018 roku.

Aktualizacja: 23.10.2016 17:37 Publikacja: 23.10.2016 17:10

Foto: Materiały inwestora

Jaśminowy Mokotów to nowe osiedle firmy deweloperskiej Skanska. Osiedle powstanie przy ul. Jaśminowej pod Skarpą Warszawską na stołecznym Mokotowie. - To kolejna inwestycja mieszkaniowa w portfolio naszej firmy, która będzie certyfikowana ekologicznie w międzynarodowym systemie BREEAM - podkreślają przedstawiciele inwestora. - Kupując mieszkanie na tym osiedlu, mieszkańcy mogą liczyć na rozwiązania typu smart home. Na osiedlu urządzimy park, stawy i ogródki.

Smart home

Jak opisuje inwestor, na osiedlu powstaną niskie, proste dwupiętrowe budynki. Pierwszy etap inwestycji ma ruszyć jeszcze w tym kwartale. Lokale mają być gotowe w drugim kwartale 2018 roku. W pierwszej części osiedla spółka Skanska planuje sześć dwupiętrowych budynków. Znajdzie się w nich 108 mieszkań o powierzchni od 40 mkw. do 117 mkw. - od kawalerek z aneksem kuchennym do sześciopokojowych apartamentów.

W kolejnych etapach inwestycji powstaną wille miejskie, domki jednorodzinne i szeregowe. - Jaśminowy Mokotów zlokalizowany pod Skarpą Warszawską znajduje się w pasie napowietrzania Warszawy. Tę wyjątkową lokalizację wybraliśmy ze względu na to, że zależało nam na stworzeniu komfortowego miejsca do życia w sercu miasta, a jednocześnie na zapewnieniu mieszkańcom bliskości terenów zielonych, pozwalających poczuć się w swoim miejscu spokojnie i bezpiecznie - komentuje Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży w Skanska Residential Development Poland. - Dla mieszkańców osiedla przygotujemy specjalny park z przestrzenią do rekreacji, staw oraz ogródki – mówi.

Inwestor opowiada, że Jaśminowy Mokotów będzie otwartym osiedlem chronionym. - Mieszkańcy będą mogli skorzystać również z oferowanych w pakiecie rozwiązań typu smart home. Cała inwestycja powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Polegają one na wprowadzaniu nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań - opowiadają przedstawiciele dewelopera. - Mieszkańcy mogą liczyć na realne oszczędności, a zastosowane rozwiązania przedłużą żywotność sprzętów gospodarstwa domowego. Osiedle będzie wykończone przy użyciu nietoksycznych, ekologicznych materiałów. Do podlewania zieleni będzie gromadzona woda deszczowa.

Siłownia i klub mieszkańca

Tempa nie zwalnia też Grupa Waryński. Do sprzedaży trafił trzeci etap warszawskiej inwestycji Stacja Kazimierz. Inwestycja jest realizowana z firmą Polnord. W tej części osiedla powstaną dwa budynki ze 173 mieszkaniami o powierzchni od 29 do 128 mkw. - od kawalerek po lokale pięciopokojowe. Powstaną także dwa lokale usługowe oraz 176 podziemnych miejsc parkingowych.

Na osiedlu przy ul. Jana Kazimierza inwestor zaplanował bloki o wysokości od sześciu do dziewięciu kondygnacji. - Osiedle będzie monitorowane. Mieszkańcy będą mogli korzystać z zewnętrznej siłowni oraz klubu mieszkańca.

Ceny ofertowe mkw. mieszkań zaczynają się od 7,3 tys. zł. Oprócz mieszkań w stanie deweloperskim Grupa Waryński i Polnord oferują lokale wykończone pod klucz. Inwestorzy proponują kilka wariantów wykończenia. Budowa trzeciej części osiedla ma ruszyć w pierwszym kwartale 2017 roku.

Waryński przy ul. Jana Kazimierza buduje (razem z firmą Dantex) osiedle Miasto Wola. Deweloperzy rozpoczęli przekazywanie mieszkań w drugiej części inwestycji. W siedmiokondygnacyjnym budynku w kształcie litery C znalazło się 113 lokali o powierzchni od 29 do 104 mkw. Na ostatnich kondygnacjach budynku powstały apartamenty z tarasami.

Belgowie we Wrocławiu

We Wrocławiu wmurowano kamień węgielny pod Bulwary Książęce. Inwestycję prowadzi belgijski deweloper BPI Polska. Stolica Dolnego Śląska to trzeci, po Gdańsku i Warszawie, rynek nieruchomości, na którym inwestuje ta firma. - Różnorodna oferta mieszkań na osiedlu pomiędzy dwoma ramionami Odry, w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta, spotkała się z dużym zainteresowaniem klientów. Półtora miesiąca po otwarciu biura sprzedaży nabywców znalazło ponad 30 proc. lokali z pierwszego etapu - mówią przedstawiciele dewelopera.

Bulwary Książęce powstają przy ul. Księcia Witolda na wyspie Kępa Mieszczańska od strony mostu Pomorskiego. W ofercie BPI Polska są lokale o wysokości 2,68 i 2,82 m. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 175 mieszkań o powierzchni od 27 do 128 mkw. Drugi etap to 177 mieszkań. Deweloper oferuje także pakiety wykończeniowe. Do lokali na parterze są przypisane ogródki.

– Stolica Dolnego Śląska to jeden z najbardziej rozwiniętych rynków w Polsce, miejsce wymagające ze względu na dojrzałość klientów, bogatą historię miasta i zabytkową architekturę - komentuje Mariusz Rodak, dyrektor generalny BPI Polska. - Bardzo zależało nam, aby sprostać wymaganiom tego rynku, dlatego przez wiele miesięcy przygotowywaliśmy się do realizacji inwestycji, ściśle współpracując z architektami, władzami miasta i lokalnymi instytucjami. Mamy nadzieję, że Bulwary Książęce staną się wizytówką tego pięknego miasta. Projekt poza zabudową mieszkalną przewiduje powstanie ogólnodostępnych przestrzeni publicznych, które przyczynią się do rewitalizacji tego zapomnianego przez lata miejsca, w tym pieszej promenady – tzw. ulicy handlowej oraz nowego placu miejskiego od strony mostu Pomorskiego. Część mieszkalna zostanie usytuowana powyżej ulicy handlowej, z wyodrębnionym patio i oddzielonymi wejściami do klatek schodowych, a także osobnymi parkingami zarówno dla osób odwiedzających lokale w pasażu, jak i mieszkańców.

Inwestycja powstaje według projektu pracowni SUD Architekci. Pierwszy etap osiedla ma być gotowy w czerwcu 2018 roku.

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu