Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Boks

Boks zniknie z programu igrzysk olimpijskich?

123RF
Międzynarodowy Komitet Olimpijski ostrzegł władze Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu Amatorskiego (AIBA), że z programu igrzysk olimpijskich w Tokio może zniknšć boks.

Stojšcy na czele MKOlu Thomas Bach powiedział, że jest "bardzo zaniepokojony" sposobem zarzšdzania dyscyplinš przez AIBA.

Mimo iż przedstawiciele AIBA zapewniajš, że wypełnili wszystkie wymagania MKOl-u, to jednak kierownictwo tej ostatniej instytucji jest niezadowolone z raportu na temat zarzšdzania, sędziowania i walki z dopingiem w boksie amatorskim.

MKOl podtrzymał decyzję, podjętš w grudniu 2017 roku, o zawieszeniu œrodków przekazywanych AIBA do czasu dowiedzenia przez tę organizację zmian w zakresie zarzšdzania finansami.

- MKOl zastrzega sobie prawo do przyjrzenia się kwestii umieszczenia boksu w programie Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku - powiedział Bach.

AIBA nie kryje rozczarowania stanowiskiem MKOl-u.

W ubiegłym tygodniu MKOl wyraził wštpliwoœci co do osoby Gafura Rachimowa, tymczasowego przewodniczšcego AIBA, okreœlonego jako "jeden z czołowych przestępców Uzbekistanu" przez Departament Skarbu USA.

ródło: BBC

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL