Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

Polaroid powraca triumfalnie

Bloomberg
Polaroid Originals to nowa linia produktów, którš legendarny producent aparatów chce wrócić do korzeni.

W latach 70. aparaty natychmiastowe Polaroid były prawdziwš rewolucjš na rynku fotograficznym. Jednak pojawienie się fotografii cyfrowej doprowadziło firmę na skraj bankructwa w 2001 roku. Teraz Polaroid chce wrócić za sprawš firmy z Berlina, która zaprezentowała w nowym jorku nowy aparat "OneStep 2".

Nowy Polaroid ma kosztować 120 euro czyli około 500 złotych.

Nazwa nawišzuje do najstarszego, kultowego modelu Polaroida z lat 70. Także stylistycznie go przypomina.

"OneStep 2" to analogowy aparat natychmiastowy, który od razu po zrobieniu zdjęcia wysuwa odbitkę na papierze fotograficznym.  To prawdziwa wywołana odbitka, bazujšca na chemii fotograficznej zaszytej w papierze. Zdjęcie po wyjœciu z aparatu zaczyna się stopniowo pojawiać na białym papierze.

Polaroid OneStep 2 waży 460 gramów, ma wymiary 150 x 110 x 95 mm. Wbudowany obiektyw ma ogniskowš 106 mm, ale rozmiar zdjęcia (8x8 cm) czyli klatki oznacza, że jest to odpowiednik tradycyjnego obiektywu o ogniskowej około 40 mm. Wbudowana lampa błyskowa jak i pozostałe zasilane pršdem elementy aparatu, korzystajš w akumulatora o pojemnoœci 1100 mAh.

Polaroid OneStep 2 będzie dostępny w paŸdzierniku.

Właœcicielem marki Polaroid jest od maja tego roku firma Impossible Project, którš zarzšdza Oskar Smołokowski. Większoœciowym udziałowcem jest jego ojciec, Wiaczesław Smołokowski, polski biznesmen i inwestor urodzony na Ukrainie. W 2008 roku firma kupiła ostatniš fabrykę należšcš do Polaroida.

ródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL