Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Biznes

Sš piękne, młode i bogate jak piłkarze

youtube
Doroczny Victoria’s Secret Fashion Show jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w branży modelingowej.

Zdobywajšc „Anielskie Skrzydła" – misternie zaprojektowanš parę skrzydeł wręczanš najwyżej ocenionej modelce prezentujšcej się podczas show – automatycznie nabywa się mnóstwo innych przywilejów.

Jan Planit który dowodził IMG, jednš z topowych agencji modelingowych , a obecnie prowadzi Planit Model Management, powiedział kiedyœ dla New York Post: „Jest tylko kilka naprawdę cennych tytułów, które możesz osišgnšć jako modelka. Zdobycie „Anielskich Skrzydeł" to szczyt szczytów".

Ikoniczne show słynie zarówno z często radykalnych, pełnych przepychu i kolorów, ale i skšpych strojów modelek, jak i imponujšcego zestawu występujšcych na nim artystów.

W zeszłym roku 51 modelek doszło do finału, ale tylko 14 z nich zostało desygnowanych do tytułu „Victoria's Secret Angels" – ambasador marki, która przez cały kolejny rok podróżujšc po całym œwiecie promuje Victoria's Secret. Podczas gali 2016 roku modelkami, które zdobyły swoje „Skrzydła" okazały się Gigi Hadid i Kendall Jenner, prywatnie bardzo bliskie przyjaciółki.

I choć już sam udział w gali można uznać za wielki zawodowy przywilej, pienišdze za nim idšce także sš ogromne. Dziewięć dziewczšt występujšcych podczas show w 2016 roku znalazło się nawet dzięki niej na liœcie 20 najlepiej opłacanych modelek według magazynu Forbes.

Oto najwyżej opłacane modelki Victoria's Secret przedstawione w sekwencji od najniżej do najwyżej zarabiajšcej. Zarobki obliczano w oparciu o dochody zawarte w kontraktach dla Victoria's Secret, jak i innych agencji.

9. Taylor Hill – 4 mln dolarów (3 mln funtów)

Taylor Hill, 21 letnia „dziewczyna z sšsiedztwa z Colorado", a zarazem gwiazda okładek Vogue'a, twarzš kampanii Topshops AW 16 stała się w lipcu 2016 roku. Od tej chwili liczba jej fanów na Instagramie wzrosła dwukrotnie. Obecnie jej konto obserwuje osiem milionów trzysta tysięcy wielbicieli. Taylor zaliczyła swój pierwszy występ w VS w 2014 roku. „Aniołkiem" firmy stała się rok póŸniej.

8. Jasmine Tookes – 4 mln dolarów (3 mln funtów)

Kalifornijka Jasmine Tookes jest jednš z jedynie trzech ciemnoskórych modelek (wszystkie trzy pochodzš z agencji VS), które weszły na listę najlepiej zarabiajšcych modelek Forbesa. Dwudziestopięciolatka zdobyła swoje „Skrzydła" w 2015 roku, debiutujšc w gali Victoria's Secret trzy lata wczeœniej.

7. Lily Aldridge – 4 mln dolarów (3,5 mln funtów)

Urodzona w Los Angeles Lily Aldridge swój pierwszy występ na gali Victoria's Secret zaliczyła w 2009 roku, „Aniołkiem" stała się już rok póŸniej. Zgodnie z jej profilem na stronie VS dla trzydziestolatki z LA najbardziej ukochanym miejscem na œwiecie jest miasto, w którym obecnie mieszka – Nashville w stanie Tennessee. Jej profil na Instagramie œledzi ponad pięć milionów fanów.

6. Joan Smalls – 4,5 mln dolarów (3,5 mln funtów)

Portorykanka Joan Smalls jest rzeczniczkš firmy kosmetycznej Estee Lauder, a zarazem pierwszš Latynoskš, która podpisała z markš kontrakt na ogólnoœwiatowš kampanię. Dwudziestooœmiolatka po raz pierwszy na gali VS wystšpiła w 2011 roku i od tamtej pory pojawiła się na wybiegu jeszcze pięć razy. Według dziennika „Daily Mail" zarabia 16 mln dolarów, a jej Instagram œledzi dwa miliony dwieœcie tysięcy obserwatorów.

5. Alessandra Ambrosio – 5 mln dolarów (4 mln funtów)

Alessandra Ambrosio wybieg podczas Victoria's Secret pierwszy raz przeszła w 2004 roku. Trzydziestoszeœciolatka jest już weterankš gal VS. Według „Daily Mail" zarabia 60 mln dolarów. Profil Alessandry na Instagramie œledzi osiem i pół miliona użytkowników. Uwielbia podróżować na Bali oraz odwiedzać słynne z imprez Florianopolis w Brazylii.

4. Liu Wen – 7 mln dolarów (5,4 mln funtów)

Zgodnie z danymi dziennika „Daily Mail", urodzona w Chinach Liu Wen zarabia 35 mln dolarów. Dwudziestooœmiolatka pojawiła się na wybiegu „Aniołków" w 2009 roku i była tam zarazem pierwszš w historii Azjatkš. Jest również jednš z trzech kobiet nie rasy białej – wszystkie z nich pojawiły się na gali VS w 2016 roku – która znalazła się na liœcie Forbesa. Na Instagramie ma dwa miliony osiemset tysięcy wielbicieli.

3. Gigi Hadid – 9 mln dolarów (7 mln funtów)

Najstarsza z sióstr z klanu supermodelek Hadid, dwudziestojednoletnia Gigi, ma ponad trzydzieœci cztery miliony fanów na Instagramie. Na Victoria's Secret pojawiła się po raz pierwszy w 2015 roku, a ostatnio w głosowaniu czytelników portalu models.com zajęła drugie miejsce w rankingu Model of the Year 2016.

2. Kendall Jenner – 10 mln dolarów (8 mln funtów)

Zgodnie z rankingiem Forbesa z 2016 roku dwudziestojednoletnia Kendall Jenner jest trzeciš najlepiej opłacanš modelkš na œwiecie, a drugš z kolei w stajni modelek Victoria's Secret. Kendall może poszczycić się osiemdziesięcioma jeden milionami fanów na Instagramie. Na wybiegu Victoria's Secret po raz pierwszy ukazała się œwiatu w 2015 roku. Jest ambasadorkš marki Estee Lauder.

1.Adriana Lima – 10,5 mln dolarów (8 mln funtów)

Brazylijka Adriana Lima jest „Aniołkiem" marki Victoria's Secret z najdłuższym stażem. Według Forbesa była również najwyżej opłacanš modelkš VS w 2016 roku. Lima zaliczyła swój pierwszy show dla Victoria's Secret w 1999 roku, a zgodnie zdanymi dziennika „Daily Mail" jej wartoœć oscyluje w okolicy 75 mln dolarów. Trzydziestopięciolatkę i jej konto @adrianalima na Instagramie œledzi nieustannie dziesięć milionów osiemset tysięcy fanów.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL