Dwa dni strajku kontrolerów we Francji

aktualizacja: 19.03.2016, 15:54
Foto: Bloomberg

Francuski urząd lotnictwa cywilnego DGAC zwrócił się do linii lotniczych o anulowanie w niedzielę i poniedziałek co piątego lotu z powodu strajku kontrolerów ruchu powietrznego

Problemy z ruchem będą dotyczyć lotnisk w Paryżu-Orly, Lyonie, Marsylii, Nicei i Beauvais.
Strajk zapowiedział branżowy związek zawodowy UNSA-ICNA, aby zaprotestować przeciwko zmniejszaniu zatrudnienia w tej kategorii zawodowej. To już druga akcja protestacyjna francuskich kontrolerów od początku roku, pierwszą pod koniec stycznia zorganizowały dwie inne organizacje, SNTCA i USAC-CGT.
Komentarz dnia
Żródło: ekonomia.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE