Wśród nich znaleźli się twórcy m.in. telemonitoringu pacjentów z ryzykiem wysięku opłucnowego, metalowych komponentów nadmuchiwanych powietrzem czy długopisu do automatycznej cyfryzacji papierowych dokumentów. Początkujący przedsiębiorcy uzyskają dostęp do laboratoriów, zaplecza technicznego i technologicznego, międzynarodowych mentorów i ekspertów, a także pomoc takich rynkowych gigantów, jak: PKO BP, PGNiG, KGHM i grupa Adamed.

Celem MIT Enterprise Forum Poland jest wsparcie innowacyjnych polskich mikro i małych firm, rozwijających unikalne technologie, w przyspieszeniu procesu komercjalizacji proponowanych rozwiązań. Do projektu zgłosiło się 120 start-upów, m.in. z branży finansowej, energetycznej, farmaceutycznej i surowcowej. Dwadzieścia trzy z nich, wyłonione w drodze eliminacji, przejdzie trzymiesięczny proces akceleracji. Finalnie pięć najlepszych wyjedzie na tygodniowy tzw. bootcamp do MIT w Bostonie. - Dla młodych, innowacyjnych mikro i małych przedsiębiorstw to ogromna szansa. Nie tylko będą miały okazję przejść akcelerację zgodnie z modelem zaczerpniętym z Massachusetts Institute of Technology, ale również, dzięki dofinansowaniu w ramach programu Scale Up, otrzymają pieniądze na rozwój swojej działalności w kwocie nawet 200 tys. zł - mówi Paweł Bochniarz, prezes MIT Enterprise Forum Poland.

Program MIT Enterprise Forum Poland przewiduje cztery wyspecjalizowane ścieżki akceleracji. Pierwsza to ścieżka finansowa „Let's fintech with PKO BP". Druga - „Energia" - realizowana jest z PGNiG. Kolejne ścieżki to: „Zdrowie" (partner strategiczny to Adamed) oraz „Surowce" (KGHM), i ścieżka „Ogólna".

Do programu akceleracyjnego zakwalifikowały się: