Blisko 3 mln zł m.in. na budowę stacji monitorujących smog

aktualizacja: 04.04.2017, 11:59
Foto: PAP/ Jacek Bednarczyk

Ponad 2,9 mln zł przeznaczył Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na wsparcie monitoringu środowiska - poinformował we wtorek Fundusz. Pieniądze będzie można uzyskać m.in. na budowę stacji monitorujących jakość powietrza.

REDAKCJA POLECA

Nabór wniosków rozpoczął się w poniedziałek i potrwa do końca listopada br. Budżet programu to ponad 2,9 mln zł, z czego 1,9 mln zł to dotacje, a 1 mln zł to pożyczki. O wsparcie będą mogły się starać m.in. podmioty należące do sektora finansów publicznych, jednostki samorządu terytorialnego, uczelnie, fundacje, czy osoby prowadzące działalność gospodarczą.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska wyjaśnił, że pieniądze będzie można uzyskać na dwa rodzaje przedsięwzięć. Po pierwsze, to badania realizujące i wspierające państwowy monitoring środowiska, oraz działania służące pozyskaniu danych i informacji o środowisku. Po drugie, szansę na dofinansowanie mają zadania inwestycyjne związane z rozbudową zaplecza technicznego oraz zakupy wyposażenia laboratoriów wykonujących badania służące pozyskaniu danych i informacji o środowisku.

NFOŚiGW dodał, że w przypadku większej liczby wniosków o pożyczki istnieje możliwość zwiększenia budżetu środków zwrotnych.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE