Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Bezpłatna pomoc prawna

Rusza tydzień pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem

123RF
Naczelna Rada Adwokacka po raz kolejny zaangażowała się w Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który rozpocznie się 22 lutego.

W roku 2000 w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw", mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (Dz. U. nr 59 poz. 517).

W organizację obchodów aktywnie włączyła się Naczelna Rada Adwokacka. Adwokaci dyżurować będą w ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem (zobacz ulotkę z listą ośrodków) od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz w sobotę w godzinach od 10:00 do 13:00. Informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, ale także radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy i funkcjonariusze Policji oraz kuratorzy sądowi i komornicy.

Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną. Niezależnie od dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, na terenie kraju - dzięki współpracy podmiotów zaangażowanych w obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" - zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury specjalistów.

Źródło: www.adwokatura.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL