Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Afera taœmowa

Prokuratura wszczyna śledztwa ws. Donalda Tuska i Elżbiety Bieńkowskiej

Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła œledztwo ws. możliwego wpływania na kształtowanie cen paliw w 2011 roku przed wyborami parlamentarnymi. Œledztwo dotyczy m.in. ówczesnego premiera Donalda Tuska - ustalił "Fakt".

Œledztwo ma zwišzek z tzw. aferš taœmowš - czytamy w "Fakcie". Prokuratura zajmuje się sprawš w zwišzku z utrwalonymi na tzw. taœmach kelnerów słowami prezesa PKN Orlen Jacka Krawca, który sugerował, iż utrzymanie niskich cen paliw przed wyborami w 2011 roku było politycznym działaniem.

- Ale słuchajcie, nie chciałem przy nim gadać. Jak była ta kampania 2011 r. i oni tam z cenami jechali cały czas, że paliwo po 6 zł PiS nap...ł. No i jest ta impreza w Focusie, już wiadomo, że wygraliœmy. Z Donaldem się spotykam i on: Teraz, k...a, to paliwo może być nawet i po 7 zł - mówił Krawiec na taœmie ujawnionej przez tygodnik "Wprost".

- Nie no, tak było, nie? Były rozmowy inne i nie. Ja w tych finalnych nie uczestniczyłem. Wszystkie chwyty dozwolone - przyznawał minister skarbu w rzšdzie PO-PSL Włodzimierz Karpiński.

Drugie œledztwo podjęte przez prokuraturę ma zwišzek z rozmowš jakš odbyła Elżbieta Bieńkowska, wicepremier w rzšdzie PO-PSL z Bartoszem Arłukowiczem, ministrem zdrowia tamtego rzšdu.

Chodzi o fragment, w którym Bieńkowska przyznaje, że rzšd ukrył przed Komisjš Europejskš fatalny poziom wykorzystania œrodków unijnych przeznaczonych na ochronę zdrowia.

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL