Małe firmy są skazane na brak etatów

aktualizacja: 13.08.2015, 11:21
Foto: Fotorzepa, Jakub Ostałowski

Dobrobyt można osiągnąć tylko przez wzrost efektywności, a nie płac – mówi szef Atlasu Henryk Siodmok.

Rz:Trwa ofensywa przeciwko tzw. śmieciówkom. Czy rzeczywiście przeszkadzają one w rozwoju Polski?

Henryk Siodmok: Jestem za elastycznymi formami zatrudnienia. Tam, gdzie to możliwe, powinniśmy dążyć do tego, by koszty były elastyczne. W mojej opinii najważniejsze jest, aby praktyka współpracy pracodawcy i pracownika, niezależnie od formy prawnej, była oparta na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i etyce.

Artykuł dostępny w ramach oferty cyfrowej "Rzeczpospolitej"

Chcesz czytać więcej?
Uzyskaj dostęp do pełnych treści.

  • Wydanie elektroniczne "Rzeczpospolitej"
  • Aplikacja na smartfon i tablet
  • Dostęp do: Wydarzeń, Ekonomii, Prawa, Plusa Minusa w serwisie www.rp.pl
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE