Aktualizacja: 01.11.2024 00:59 Publikacja: 17.01.2023 10:52
Foto: materiały prasowe
Kalbelia to słynny tradycyjny taniec plemion zaklinających węże na pustyni Thar w Radżastanie, pustynnym stanie w zachodnich Indiach. Odkąd kilkadziesiąt lat temu indyjskie przepisy dotyczące ochrony dzikiej przyrody uniemożliwiły zaklinania węży, plemiona Kalbelia skoncentrowały się na sztukach widowiskowych, w których zyskały światową sławę.
Taniec wykonują zarówno kobiety, jak i mężczyźni: w charakterystycznych strojach składających się z długich czerwono-czarnych spódnic dla kobiet oraz krótkich tunikach oraz spodniach dla mężczyzn. Tancerki czasami wirują, zaś innym razem wykonują brawurowe akrobatyczne ruchy w rytm muzyki.
Nie jest to tylko kukiełka, której nos się wydłuża. Pinokio to bohater zabawny i tragiczny, dla dzieci i dorosłych. Taki też ma być w wielkim widowisku na scenie Opery Narodowej. Premiera już w niedzielę 21 kwietnia.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
Ekscentryczna gwiazda Josephine Baker była symbolem kabaretu lat dwudziestych i trzydziestych, teraz jest bohaterką wystawy w Berlinie „Ikona w ruchu” przypominającą jej wielki talent i niezwykłą postać.
Bilety na trzy spektakle irlandzkich tancerzy Rhythm of the Dance ogłoszone w Polsce doskonale się sprzedają.
Na międzynarodowym festiwalu tańca i choreografii Tanz im August w Berlinie 23 sierpnia odbędzie się premiera „null&void” Agaty Siniarskiej. To dopiero druga Polka w historii zaproszona na tę organizowaną od 35 lat prestiżową imprezę europejską.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Jedna z największych rosyjskich gwiazd Olga Smirnowa odeszła z Teatru Bolszoj i dołączyła do Narodowego Baletu Holenderskiego w Amsterdamie. Opuściła kraj w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.
31 maja 2025 r. w Braniewie odbędą się uroczystości beatyfikacyjne siostry M. Christophory Klomfass i jej 14 towarzyszek – ofiar komunizmu.
Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock stwierdziła, że stosunki dyplomatyczne jej kraju z Iranem osiągnęły „gorzej niż najniższy poziom”.
Rosyjski bankier, którego majątek Forbes ocenił na 1,3 mld dol., wyprzedał ostatnie rosyjskie aktywa. To kolejny taki przypadek wśród rosyjskich bogaczy. Roman Awdiejew tym się od nich różni, że ma na utrzymaniu bardzo liczną rodzinę - 23 dzieci, w tym 17 adoptowanych.
Kopenhaska Noma, uznawana przez wielu ekspertów za najlepszą restaurację na świecie, w ostatnich latach przechodziła spore przemiany. Jej twórca, duński szef kuchni René Redzepi, zdradził, jaki los czeka słynny lokal, który zdobył trzy gwiazdki Michelin.
Wzrost ideologicznego ekstremizmu, przemoc, rozpad więzi społecznych i rosnąca alienacja młodych napędzana przez technologie to nie tylko opis fenomenu amerykańskiego i europejskiego alt-rightu, ale także jego japońskiego odpowiednika. A może jest odwrotnie i to my podążamy za zjawiskami z Japonii?
VFS Global, dostawca usług outsourcingowych i technologicznych dla rządów i misji dyplomatycznych, rozszerza możliwości przetwarzania wiz dla osób podróżujących do Australii i Indonezji, w tym dla polskich turystów.
Rosyjskie władze patrzą na nasz kraj nie tyle przez pryzmat jego obecnej siły, ile raczej potencjału i historii. W optyce Kremla jesteśmy więc przede wszystkim wrogiem i stałym zagrożeniem.
Wszystkich Świętych wiąże się ze znacznie zwiększonym ruchem na drogach i przy cmentarzach. We Wrocławiu w tym czasie trzeba liczyć się ze zmianami w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Jak będą jeździły tramwaje i autobusy 1 listopada 2024 roku?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas