Ordo Iuris pod lupą belgijskiego biura ds. sekt. Wiceprezes: Żadnych cech „sekciarskich”

Działalnością Ordo Iuris interesuje się specjalne biuro przy belgijskim Ministerstwie Sprawiedliwości, które śledzi działalność sekt - informuje Onet. - Raport powstał na skutek interwencji zewnętrznych, ze strony lewicowych działaczy - odpowiada Tymoteusz Zych, wiceprezes instytutu, podkreślając, że w raporcie nie dopatrzono się w aktywności Ordo Iuris żadnych cech „sekciarskich”.

Aktualizacja: 07.05.2021 23:07 Publikacja: 07.05.2021 22:50

W raporcie nie dopatrzono się w aktywności Ordo Iuris żadnych cech „sekciarskich”, a jedynie wykazał

W raporcie nie dopatrzono się w aktywności Ordo Iuris żadnych cech „sekciarskich”, a jedynie wykazał, że bronimy życia i rodziny - tłumaczy wiceprezes Ordo Iuris Tymoteusz Zych

Foto: PAP/Paweł Supernak

Firma Topos, od której Ordo Iuris wynajmowało biurowiec w Brukseli, w trybie natychmiastowym wypowiedziała w marcu umowę polskiemu instytutowi, po interwencji organizacji Solidarity Action Brussels. Poinformowała ona zarządcę budynku o działalności Ordo Iuris. O sprawie napisał belgijski dziennik „Le Soir” w artykule, którego opracowanie zamieścił Onet.

- Posiadanie oddziału w Brukseli jest niezbędne dla Ordo Iuris, aby móc wpływać na władze europejskie - tłumaczy Neil Datta, sekretarz generalny Europejskiego Forum Parlamentarnego na rzecz Praw Seksualnych i Reprodukcyjnych. Jego zdaniem polskiemu instytutowi chodzi o „promocję swojej ideologii w Parlamencie Europejskim oraz Komisji Europejskiej”. - Mieli już swojego przedstawiciela w Europejskim Komitecie Ekonomiczno-Społeczny (EKES). Został on zawieszony, ale właśnie został ponownie wprowadzony. Widziałem już jednego z ich członków zabierającego głos w dyskusji na temat dzieci. Powiedział, że celem świetlic jest odseparowanie dzieci od ich rodzin. To sposób na powiedzenie w bardzo grzecznym języku, że miejsce kobiety jest w domu - mówił Datta, cytowany w dzienniku.

Dostęp do artykułu wymaga aktywnej subskrypcji!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Społeczeństwo
Rada Języka Polskiego ogłasza rewolucję. Nazwy mieszkańców miast wielką literą. Są też inne, ważne zmiany
Społeczeństwo
Będą kopali groby na czas. Zaskakujący konkurs
Społeczeństwo
Rosjanie ścigają listem gończym polskich samorządowców. Dokąd lepiej nie podróżować?
Społeczeństwo
Sondaż: Czy odsyłać z Polski ukraińskich poborowych?
Społeczeństwo
Sondaż: Czy Rosja w najbliższych latach może zaatakować państwo NATO? Polacy odpowiedzieli