Uzupełnianie pełnomocnictwa w elektronicznym postępowaniu przetargowym

Możliwe jest przedłożenie pełnomocnictwa również z datą późniejszą, jeśli z jego treści wynika umocowanie pełnomocnika na moment dokonania danej czynności.

Publikacja: 28.10.2019 18:15

Uzupełnianie pełnomocnictwa w elektronicznym postępowaniu przetargowym

Foto: Adobe Stock

Wyrokiem z 9 sierpnia 2019 r. (KIO 1443/19) Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, wniesione od czynności odrzucenia ich oferty przez zamawiającego z powodu jej nieważności. Źródło nieważności stanowiła, zdaniem zamawiającego, okoliczność podpisania oferty przez osobę działającą bez stosownego umocowania.

Wykonawcy złożyli formularz ofertowy oraz Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ) jednego z konsorcjantów podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego przez osobę, dla której nie załączono do oferty stosownego pełnomocnictwa. Zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, pełnomocnictwo powinno zostać sporządzone w postaci elektronicznej i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Pozostało 91% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt
Orzecznictwo
Kolejny ważny wyrok Sądu Najwyższego wydany już po uchwale frankowej
ABC Firmy
Pożar na Marywilskiej. Ci najemcy są w "najlepszej" sytuacji
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać