Aktualizacja: 13.09.2020 18:38 Publikacja: 13.09.2020 18:25
Foto: AFP
Kapral Joseph Scott Pemberton opuścił międzynarodowe lotnisko w Manili o godzinie 9:14 czasu lokalnego na pokładzie amerykańskiego samolotu wojskowego lecącego do Stanów Zjednoczonych.
W drodze na lotnisko Pembertonowi towarzyszyli przedstawiciele ambasady USA.
Niemiecka policja szuka mężczyzny, który porzucił torbę zawierającą materiały wybuchowe na dworcu kolejowym w Berlinie.
Od tego, w jaki sposób specjaliści od cyberbezpieczeństwa wytłumaczą pracownikom reguły, zależy, czy te reguły będą stosowane na co dzień
Rosyjscy śledczy zatrzymali obecnego i byłego wiceministra energetyki w ramach śledztwa w sprawie oszustw w przemyśle węglowym - poinformowały rosyjskie media.
Ukraiński prokurator generalny Andrij Kostin ogłosił swoją rezygnację po potwierdzeniu, że tysiące państwowych urzędników otrzymało fałszywe orzeczenia o niepełnosprawności, dzięki którym mogło uniknąć poboru do wojska.
Głównego podejrzanego w sprawie Madeleine McCann oczyszczono z zarzutów dotyczących serii napaści na tle seksualnym w Portugalii, niezwiązanych z zaginięciem brytyjskiego dziecka.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla. W rankingu SpeedTest.pl 2023 laury zdobyła usługa internet domowy.
Troje mieszkańców obwodu połtawskiego zostało zatrzymanych w ramach działań prokuratury, która oskarża aresztowanych o wyłudzenie 1,25 mln dolarów od przedsiębiorcy z Połtawy.
Bank Gospodarstwa Krajowego ma w swojej ofercie dla firm Gwarancję Biznesmax Plus. Wśród jej zalet jest elastyczność w dysponowaniu majątkiem firmy, korzystniejsze od standardowych warunki finansowania czy brak kosztu zabezpieczenia kredytu.
Paweł S. wypowiedział pełnomocnictwo do obrony dwóm swoim adwokatom: Krzysztofowi Wąsowskiemu i Bartoszowi Lewandowskiemu. To sygnał, że podejrzany mógł zdecydować się na współpracę z prokuraturą - ustaliła „Rzeczpospolita”.
Czy gafy Joe Bidena, narastający chaos w świecie i słaba kampania Kamali Harris oddadzą Amerykę w ręce Donalda Trumpa? „Demokraci mieli cztery lata, by znaleźć odpowiedź na Trumpa… i tego nie zrobili” – mówi Jędrzej Bielecki w podcaście „Rzecz w tym”.
Wzrost ideologicznego ekstremizmu, przemoc, rozpad więzi społecznych i rosnąca alienacja młodych napędzana przez technologie to nie tylko opis fenomenu amerykańskiego i europejskiego alt-rightu, ale także jego japońskiego odpowiednika. A może jest odwrotnie i to my podążamy za zjawiskami z Japonii?
Rosyjskie władze patrzą na nasz kraj nie tyle przez pryzmat jego obecnej siły, ile raczej potencjału i historii. W optyce Kremla jesteśmy więc przede wszystkim wrogiem i stałym zagrożeniem.
To nie jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej? Pudło!
Gdy Donald Trump mówi, że pokój jest najważniejszy i po co bić się o jakieś niezbyt istotne terytoria, nie rozumie, że Ukraińcy walczą o to, by nie zostać wessanymi przez Rosję. Przez jej dziką cywilizację. To samo dzieje się na ulicach Tbilisi.
Oczekiwanie na zmiany w Stanach Zjednoczonych jest tak duże, że wydaje się, iż wyborcom nie zależy już na tym, kto je przeprowadzi. Oni chcą, żeby coś drgnęło, żeby te zmiany w ogóle zostały przeprowadzone. Kamala Harris w opinii Amerykanów nie gwarantuje zmian - mówi dr hab. Włodzimierz Batóg, profesor w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas